דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> משלחת מהכפרים הערבים בגלבוע הגיעה לשבעה של פרס: "זו לא דרכנו להחרים"
 

משלחת מהכפרים הערבים בגלבוע הגיעה לשבעה של פרס: "זו לא דרכנו להחרים"

עם היוודע על מותו של הנשיא לשעבר שמעון פרס אמר ראש המועצה עובד נור: "הנשיא פרס היה מאבות המייסדים שעיצבו את ההיסטוריה של מדינת ישראל. הנער שחלם להיות רועה צאן ומשורר, הפך להיות אחת מהדמויות המשפיעות והמשמעותיות של המדינה, בשלל תפקידים ציבורים, ובראשם תפקידו כשר הביטחון, ראש הממשלה והנשיא התשיעי של מדינת ישראל. כאישיות מדהימה ומרתקת נודע פרס בשלל תכונות מנהיגותיות ראויות להערצה. נדמה שהתכונה העיקרית הייתה היכולות להתמיד ולא לוותר- לא לוותר על השכנת שלום באזורנו, לא לוותר על איחוי השסעים והדו-קיום בחברה הישראלית, לא לוותר על ביצור הביטחון ושמירת הגבולות, ולהתמיד בעיקשות בקידום הגנום הישראלי ובראש- עידוד ההתיישבות בפריפריה ופיתוח יזמויות.  בהתמדה, בנאמנות ובמסירות, פעל שמעון פרס כל חייו על מנת שיהיה כאן טוב יותר.
נוח על משכבך בין רגבי האדמה של הארץ שכה אהבת, של הארץ שידעה להוקיר לך תודה, של הארץ המרכינה כעת את ראשה, ובוכה.  יהיה זכרו ברוך ומורשתו חקוקה בדברי הימים של מדינתנו".
הלווייתו של הנשיא פרב התקיימה בסמוך לכניסת חג ראש השנה. עם צאת החג התכנסה משפחתו של פרס במרכז פרס לשלום ביפו להמשך השבעה. במרכז הערב עמד ביקורה של משלחת מכובדת של כ-150 בני נוער ומבוגרים ערבים מהמועצה האזורית גלבוע, זאת ברקע החרמת חברי הרשימה המשותפת את הלוויית הנשיא, שהתקיימה ביום שישי.

בראש המשלחת עמדו ראש המועצה עובד נור וסגנו הישאם זועבי. ראש המועצה האזורית אמר כי "על רקע אירועי הימים האחרונים, חשוב היה לתושבים, כמו גם למועצה, לצאת באמירה ברורה". לדבריו, "במועצה האזורית גלבוע, מוכיחים 32 אלף התושבים, שכמעט מחציתם ערבים, שמורשתו של פרס חיה, צומחת ומעמיקה שורשים. כולנו - ערבים, יהודים, מושבים, קיבוצים, כפרים, ישובים קהילתיים, מכל העדות והזרמים - כולנו בני אדם, כל אחד מיוחד בדרכו, בייחודו ובאיכותו".

לשבעה עצמה הגיעו אלפי אנשים, כאשר כ-300 מנחמים שהתייצבוי בערב עוד לפני שנפתחו שערי המרכז. הישאם זועבי, סגן ראש מוא"ז הגלבוע הביע במהלך ביקור הניחומים את הכבוד שהוא, ושאר תושבי הכפרים בגלבוע, רוחשים לנשיא לשעבר. "הוא עשה רבות למען עמו ולמען מדינתו ולמען כל אזרחי המדינה בלי יוצא מן הכלל כי הוא הסתכל על אדם כאדם. מעשיו ומורשתו ציוו לנו את המשך החיים המשותפים", אמר זועבי והוסיף בהקשר לאירועי הימיים האחרונים, כי "זו לא דרכנו להחרים ובוודאי שלא להתנער ממשפחת פרס היקרה. חיים משותפים זו הדרך היחידה שאפשר לחיות בה".

 

 

בעת ניחום ילדיו של הנשיא פרס, העניק להם ראש המועצה תמונה ייחודית של שדות קיבוץ תל-יוסף שצולמה מהאוויר לפני כארבע שנים. התמונה צולמה לקראת חגיגות יום ההולדת 90 של שמעון פרס, כאשר ביוזמת הקיבוץ שורטט דיוקנו של פרס, באמצעות חריש שדות החיטה. עובד נור אמר לבני המשפחה כי "אנו מבקשים לבטא את תחושתנו ואמונתנו, שפועלו ומורשתו של אביכם, נותרו ויוותרו חקוקים בלב הארץ והאומה, ויוסיפו לצמוח כמו החיטה- לפנינו ואחרינו". הוא הוסיף כי "אחווה ושותפות הן דרכנו היחידה, ולאורה אנו מחנכים, יוצרים, מתמודדים וחיים יחד את חיינו".

תמונות נוספות מביקור ניחום האבלים בשפחת פרס:

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים