דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> משמרים את העבר ובונים את העתיד
 

משמרים את העבר ובונים את העתיד: פריצת דרך שתאפשר את היציאה לדרך ותחילת עבודות הבניה בכפר טמרה

 
לאחר שנתיים של הקפאת עבודות בישוב טמרה (בגלבוע), עקב ממצאים שנמצאו בחפירות במקום, דיווח ראש המועצה על פריצת דרך מקורית אשר מאפשרת חזרה למסלול של פיתוח ועבודות תשתית, לצורך בניית שכונה חדשה (הרחבה) בסדר גודל של 110 מגרשים חדשים.
 
תחילתו של תכנון שכונת ההרחבה בטמרה בתוכנית מיתאר מחוזית משנת 1998 ולאחר שנים רבות, אושרה לפני מספר שנים תכנית נגזרת לביצוע הרחבה הכוללת כ- 114 יחידות דיור במבנים דו-משפחתיים. אלא שמימוש התוכנית המשיך להתעכב בשל ההבנה כי במקום נמצאים ממצאים ארכיאולוגים. ראש המועצה, עובד נור, פועל רבות למציאת פתרונות לקידום ביצוע השכונות בכפרים, ובהובלתו נמצא לפני שנתיים פתרון ומימון לביצוע חפירות ארכיאולוגיות שנדרשו על ידי רשות העתיקות. אותם חפירות העלו ממצאים אשר הטילו צל כבד על המשך עבודות הפיתוח, ובשלב מסוים אף הועלתה כוונה לעצור לגמרי את העבודות באותו תא שטח.
 
עובד נור, ראש המועצה: "פיתוח השכונה החדשה בטמרה הוא מהלך נדרש אשר מתיישב עם חזון המועצה לפיתוח הישובים. לצערי נושא הבניה התעכב יותר מידי זמן, בשל קשיים שעלו גורמים חיצונים. אני שבע רצון שהצלחנו לייצר הכרעה, ובייחד עם כל הגורמים, נמצא פתרון מניח את הדעת אשר מאפשר את פיתוח טמרה, מבלי לפגוע בממצאים ארכיאולוגים."
 
השבוע כאמור הגיעה הבשורה, כאשר בין השאר עדכן עובד נור (את חברי המליאה) על התהליך הרצוף שנוהל (לעיתים במקביל), מול רשות העתיקות ומול מחוז צפון במשרד-השיכון, בהם הוצגו פתרונות יצירתיים אשר מאפשרים את הפיתוח.


בסופם של הדיונים והצגת הפתרונות גובשה תכנית חדשה אשר משקפת הצרחת שטחים ומגרשים ועוד פתרונות יצרתים, ובכך ניתן האור ירוק לקבלן לחזור למסלול העבודות במקום, וביצוע תשתיות עבור 110 מגרשים חדשים. ראוי לציין כי מוא"ז הגלבוע נמצאת בהתדיינות מקיפה אל מול קק"ל, לצורך הזזת מספר עצים עתיקים במקום, אשר יועתקו במהלך העבודות.
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים