דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> משרד הכלכלה והתעשייה אישר מענק ע"ס 2.7 מיליון ש' למוא"ז הגלבוע
 

התייעלות אנרגטית במועצה אזורית גלבוע

משרד הכלכלה והתעשייה אישר מענק ע"ס 2,717,546 מיליון ₪ למועצה אזורית הגלבוע לתמיכה בפעולות להתייעלות האנרגטית בגלבוע; בין השאר ישמש המענק לקידום הפרויקט התקדימי במהלכו מוחלפים כל גופי התאורה בשטח מועצה

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן: "התוכנית להתייעלות אנרגטית היא בשורה לרשויות המקומיות ולאיכות הסביבה בה אנו חיים. לצד החשיבות הסביבתית, יש לחיסכון בחשמל גם יתרון כלכלי משמעותי".
***
ראש מועצה אזורית הגלבוע עובד נור: "במסגרת השירות ליישובים ולתושבים, אנו מבקשים לשפר את רמת התאורה בישובים תוך חיסכון משמעותי והתייעלות אנרגטית. מוא"ז הגלבוע חלוצה בתחום זה שישפר, בראש ובראשונה, את איכות חיי התושבים, חזות הישוב, ובטחון היישובים"
 
הרשות להשקעות במשרד הכלכלה תיתן מענק למוא"ז הגלבוע במסגרת מסלול סיוע לפרויקטים המקדמים התייעלות אנרגטית, בין היתר באמצעות החלפת תאורת רחוב לחסכונית יותר, החלפת מערכות מיזוג, שיפור תאורה במוסדות חינוך, תרבות וכו' ועוד. דבר המענק עמד במרכז ביקורו של שר הכלכלה, אלי כהן, שהתארח במוא"ז הגלבוע, כאורח ראש המועצה.
 
הביקור כלל סיור בין אזורי התעשייה הקיימים והמתוכננים לקום בגלבוע (5 אזורי תעשיה חדשים), בסופו בישר השר כהן בחגיגיות כי מוא"ז הגלבוע, זכתה לקבל את ההקצה המקסימלית לה זכאית רשות לקבל, כאמור בסכום של 2.7 מיליון שקל, המשקפת אחוז משמעותי מסך התקציב הכולל של המשרד לצורך כך. עוד עסק הביקור היום במיצוי פוטנציאל ההון האנושי בגלבוע והשבחתו. בנוסף, ביקש ראש המועצה מהשר לשלב את כל אזורי התעשייה המקודמים היום בגלבוע, כאזורי עדיפות לאומית א'. שר הכלכלה הינחה את צוותו לפעול למימוש הבקשה וכן לבחון דרכים לסיוע בתשתיות של אותם אזורים.
 
פעולות משרד הכלכלה למען התייעלות אנרגטית עירונית, הוא חלק ממסלול שייצא לדרך בשיתוף פעולה של משרדי הממשלה, למספר רשויות ב-4 השנים הקרובות. מוא"ז הגלבוע נמנית על הרשויות הראשונות שזוכות במענק שיוקצה לטובת תכניות שלא רק יובילו להפחתת זיהומים וסיכונים לאוכלוסייה, אלא יגלמו חסכון כספי ניכר למועצה.
 
פרויקט בולט שכזה הוא אותו מהלך תקדימי בגלבוע, שהחל לאחרונה, במהלכו מחודשת כל מערכת תאורת הרחוב במועצה בפנסי תאורתLED חסכוניים. בסופו, צפוי הפרויקט לגלם חיסכון של כ-50% בהוצאות החשמל השנתיות של המועצה, לשיפור דרמטי בתאורת היישובים וביטחון התושבים. המבצע צפוי להתפרס על פני כחצי שנה, במהלכה יוחלפו למעלה מ-6500 פנסי רחוב, וגופי תאורה ישנים המאירים את השטחים הציבוריים ברחבי המועצה. המערכת החדשנית טומנת בחובה יתרונות מרובים, לרבות מערכת חכמה שתאפשר שליטה ובקרה למיטוב התאורה והחיסכון, ואף מצלמות וטכנולוגיה מתקדמת.
 
פרויקט התאורה הינו פרויקט אסטרטגי בגלבוע, בהובלתה של ענת מור, מנהלת מטה האסטרטגיה וארגון במועצה, והוא מגיע לאחר למידה מקיפה וההפנמה של התחום. עובד נור, ראש המועצה: "אני מברך את משרד הכלכלה על המענק והיוזמה להוביל שינוי תפיסתי וסביבתי. התייעלות אנרגטית חוסכת כסף- זו עובדה. במסגרת השירות ליישובים ולתושבים, אנו מבקשים לשפר את רמת התאורה בישובים תוך חיסכון משמעותי והתייעלות אנרגטית".
לראיון ראש המועצה ברדיו "קול רגע" על ביקור שר הכלכלה אלי כהן והמשמעותיות
עוד תמונות מביקור שר הכלכלה במועצה: 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים