דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> מתעקשים ולא מוותרים על אף תלמיד!
 

היחידה לקידום נוער בגלבוע מתחדשת במבנה חדש לטובת פעילותה; פתיחת שנה ליחידה שעברה השנה להיות חלק אינטגראלי ממינהל החינוך בגלבוע

עובד נור: "נדבך משמעותי בתפיסת עולם שלנו לפיה מתעקשים ולא מוותרים על אף תלמיד!"

 
במועצה האזורית הגלבוע לוקחים את נושא החינוך במלוא הרצינות המתחייבת, ומעבר להשקעה פדגוגית חסרת תקדים (תכניות עבודה מתוך חזון החינוך), פועלים במרץ בהשקעות פיזיות במבנים מרווחים וחדשים, הנותנים מענה לצרכי חינוך בוערים. השבוע צוין שיאו של תהליך בו שופרו באופן דרמטי תנאי הפעילות של היחידה לקידום נוער בגלבוע, אשר זכתה במבנה חדיש ובו מגוון אפשרויות לפעילויות המבורכות של היחידה.
 
ראש המועצה, עובד נור, ביחד עם בכירי מינהל החינוך, הגיע לטקס בו נחנך המבנה החדש של היחידה לקידום נוער. הטקס התקיים בקיבוץ גבע, המארח באופן מסורתי את היחידה. למבנה המחודש יש "רקע" חינוכי מכובד, כאשר בעברו שכן בו בית הספר המקומי של הקיבוץ, יחד עם חדר-האוכל ששימש את ילדי "חברת הילדים" בגבע (כיתות ד'- ו'). את שיפוץ המבנה, ניהלה החברה הכלכלית של הגלבוע, אשר במהלך הקיץ, השקיעה מאמץ רב בסידור המקום לטובת הפיכתו למסגרת חינוכית ראויה. העבודות כללו בין השאר, תיקון קירות וצביעתם, ריצוף, הצבת שולחנות לימוד וכסאות חדשים, עיצוב וטיפוח הסביבה וכדומה, ובסופם הצטרפו לרשות היחידה עוד 4 כיתות לימוד נוספות, לרווחת תלמידי וצוות היחידה.
 
עובד נור, ראש המועצה: "החינוך עומד אצלנו בראש סדר העדיפויות, ומכאן שטבעי כי נפעל תחת תפיסה ארגונית המבקשת להעניק לכל תלמידי הגלבוע, מסגרות לימודיות איכותיות בהם הם יכולים להשלים את לימודיהם, כמו גם לרכוש מקצוע. ההשקעה ביחידה לקידום הנוער היא מבורכת ומהווה נדבך משמעותי בתפיסת עולם שלנו לפיה מתעקשים ולא מוותרים על אף תלמיד!"
 
טקס חנוכת המבנה היווה גם אירוע לציון פתיחת שנת הלימודים החדשה ביחידה לקידום הנוער, אשר מציין מעבר מנהלי בתוך מוא"ז הגלבוע. היחידה הצטרפת השנה רשמית למינהל החינוך בגלבוע (בניהולו של יאיר ילובסקי), וזאת מתוך רצון לשמור על רצף מסגרות החינוך בגלבוע, דבר אשר יעניק מענה מיטבי לתלמידי הגלבוע. היחידה לקידום הנוער תהווה כבית הספר מספר 16, הפועל תחת מנהל החינוך בגלבוע.
 
מי שהנחתה את האירוע, היא דקלה בן-משה, מנהלת היחידה אשר עקבה בקפדנות וליוותה מקרוב אחר הליך השיפוצים. לדבריה: "זו הגשמת חלום שפעלנו עבורו לא מעט זמן. אני רואה בכך המשכיות והשתקפות למידת החשיבות הרבה שמקנה המועצה, והעומד בראשה, לפעילות היחידה. תודה לכל השותפים ובראשם למשרד החינוך, ששמו אותנו בראש סדר העדיפויות ותקציבו אותנו בהתאם לצרכים".
 
היחידה לקידום נוער בגלבוע מתמחה בשילוב מחדש של הנוער שנשר ממסגרות פורמליות, בתוך מערך הפעילות הנורמטיבית של בני גילו, במסלולי למידה, עבודה, הכשרה מקצועית, חברה, תרבות ופנאי ושירות בצה"ל. היחידה נותנת מענה לבני נוער בגילאי 15-18, כאשר הם מקבלים מענה לימודי תוך למידה בקבוצות קטנות ע"י מורים מקצועיים. היחידה פועלת בשני מוקדים עיקרים: כאמור בקיבוץ גבע, ובכפר טמרה, שם הם מקבלים כלים ומיומנויות להעצמה אישית, יחד עם פעילויות העשרה, ופעילויות חברתיות, ימי כיף וטיולים.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים