דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> מתרימים דם, ומצילים חיים בכפרי הגלבוע
 

מתרימים דם, ומצילים חיים בכפרי הגלבוע

תושבי הכפר מוקייבלה ונאעורה, ביקשו לתת מענה למחסור הדם הקיים בארץ בתקופת החגים, ולראשונה בתולדות הכפרים התקיים מבצע התרמת דם בתוך היישוב. תוך תיאום מול בנק הדם, הגיע ביום שבת בבוקר (15.4) למוקייבלה צוות מתרימים משירותי הדם של מד"א, לצורך התרמת דם. ניידת התרמות הוצבה בכניסה למתנ"ס המקומי, ותוך 3.5 שעות בלבד נתרמו למעלה מ- 40 מנות דם!
 
להתרמה נרשמה היענות מרשימה ביותר, ובמהלך היום הגיעו בכירי ונכבדי מוקייבלה לתרום ולדרבן את התושבים להצטרף למאמץ הקהילתית. הדבר הוביל לכך שבנוסף ל-40 התורמים, הגיעו עוד למעלה מ-30 תושבים אשר ביקשו לתרום, אך עקב בעיות בריאות, לא ניתן היה לקחת מהם דם. פאדל אל-זיידאת היה אחד מהתושבים שביקש לתרום דם, אך בבדיקה מקדימה נמצא שעקב מחלת הסכרת ממנה הוא סובל, הוא אינו יכול לתרום דם. הדבר לא ריפה את ידיו והוא התעקש לדאוג לתרומה של קפה מהביל לכל הבאים ובמשך כל היום.
את המבצע במוקייבלה הפיק אמין זיידאת, פעיל חברתי מוכר, שסיפר: "לאחר שכמה פעמים אני וחברי מהכפר נסענו עד עפולה לתרום דם, החלטנו שראוי לארגן התרמה בתוך הכפר. שירותי הדם של מד"א היו מקסימים וביחד תיאמנו את ההתרמה לתקופה שהכי חשובה להם".
 
למחרת ביום א' (15.4), הגיעה ניידת תרומת הדם לכפר נאעורה, והתמקמה במועדון הנוער המקומי. גם בנאעורה נרשמה היענות מרשימה, בעיקר בקרב צעירי הכפר, כאשר במהלך 4 שעות נתרמו 25 מנות דם, ועוד כ- 15 תושבים שהגיעו אך לא ניתן היה לקבל מהם תרומת דם מסיבות בריאותיות. בין התורמים בנאעורה, ניתן היה למצוא 2 חברי וועד מקומי שביקשו במעשיהם להוות דוגמה למחויבות אישית למען הקהילה.

 

 

ראש המועצה, עובד נור: "זו רוח הגלבוע. ברכות על יוזמתם הברוכה של תושבי מוקייבלה ונאעורה להירתם למען הגברת המודעות לחשיבות תרומות הדם בישראל".

עוד תמונות מהתרמת הדם בכפרים:

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים