דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> מ-M.I.T לאחווה גלבוע
 

סטודנטים מ-MIT הובילו הכשרה באורט אחווה גלבוע

סטודנטים מ-MIT (המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס) הובילו הכשרה מקצועית לתלמידי כיתה י' בביה״ס אורט אחווה גלבוע. הסטודנטים הגיעו לאחווה גלבוע כחלק מהכשרת תלמידי פרויקט ISTEAM, שהוא פרויקט דגל בביה"ס. במסגרת הפרויקט מתמחים תלמידי כיתה י', 4 כיתות של כ-130 תלמידים, בתחומי החדשנות ועולם ההייטק. חלק ניכר מהתלמידים, הינן תלמידות, ולא בכדי, כאשר פרויקט ISTEAM מכוון להעצמה נשית ולטיפוח ועידוד השתלבות נשים בעולם ההיי-טק ובמקצועות הדורשים ידע טכנולוגי ומדעי ברמה גבוהה.
 
במוקד ביקור המשלחת מMIT- עמד הכשרת התלמידים בקורס יזמות, באפליקציה שפיתחה האוניברסיטה יחד עם גוגל. ‏MIT נחשב לאחת מהאוניברסיטאות הטובות בעולם ולמוסד מוביל בתחום הוראת המקצועות הטכנולוגיים ובהכשרת עובדי היי-טק. המשלחת מ- MIT (2 סטודנטים ו-22 סטודנטיות), לנה בקיבוץ עין-חרוד והגיעה כל יום, במשך השבוע, לביה"ס אחווה גלבוע. מעבר לקורס המדובר,  הסטודנטים הדריכו ולימודו נושאים הקשורים בפיתוח מיומנויות עסקיות. תלמידי אחווה גלבוע למדו מהם כיצד לייצור, איך באים רעיונות טובים, ועוד שלל טיפים מעולם היזמות, והחדשנות המבקשות לספק פתרונות לבעיות בוערות בעולמנו.
 
מנהל ביה"ס, עבד אבו אחמד, הדגיש תרומתם של מפגשים כאלה לתלמידי ביה״ס, הן מבחינת הידע שרכשו והן מבחינת החשיפה לשפה האנגלית. לדבריו: "החינוך בגלבוע מבוסס על הבניית דעת וקידום התלמידים להגשמת חלומות העתיד. מכאן שביקור שכזה הוא בבחינת מחולל פלאים. התלמידים העידו כי היה זה מפגש בלתי נשכח וחוויתי עם פעילות מגוונת, ומעשירה על הרבה נושאים שפחות מוכרים להם. מעבר למיידע הרבה שסופק, התלמידים נהנו לצחצח את האנגלית במסגרת התרגולים".

 
את הביקור בביה״ס אורט אחווה גלבוע, הובילו מורי מקצוע ה- Isteam ורכז המקצוע סלים סעד, יחד עם רכז מקצוע האנגלית סמיח עכאשה. מדובר היה בביקור יוקרתי ונחשב, כאשר ‏MIT, נחשב למוסד אקדמי מוביל בעולם בהוראת המקצועות הטכנולוגיים ובהכשרת עובדי הייטק. מבין בוגריו המוכרים בישראל ניתן למצוא את רה"מ בנימין נתניהו, פרופ' משה ארנס, פרופ' ישראל אומן (זוכה פרס נובל), ד"ר עוזי לנדאו, ופרופ' דן אריאלי, מומחה לכלכלה התנהגותית
.

 

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים