דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> נחנך בגלבוע מרכז לאבחון וטיפול בגיל הרך
 

"כל ילד הוא עולם ומלואו" נחנך בגלבוע מרכז לאבחון וטיפול בגיל הרך: גיל-בוע

באירוע חגיגי ולאור נרות החנוכה, נחנך מרכז "גיל-בוע": המרכז לאבחון וטיפול בגיל הרך, שהוא מרכז ראשון מסוגו בגלבוע, באמצעותו תסייע המועצה להורים ולילדים להתמודדות מיטבית עם האתגרים ההתפתחותיים המאפיינים את הגילאים הצעירים. את המרכז החדש חנך לפני שבוע, עובד נור, ראש המועצה, יחד עם גורמים מקצועיים שלקחו חלק בתהליך ההקמה. מרכז הגיל הרך החדש נמצא סמוך למרכז הצעירים (תכלס'), בצומת תל-יוסף, והוא יהווה כבית חם לילדים בגילאי 0-6, הזקוקים למענה פרה-רפואי (קלינאות תקשורת וריפוי בעיסוק) וכן מענה רגשי (פסיכולוג התפתחותי).
 
פתיחת המרכז החדש מהווה בשורה של ממש להורי הגלבוע, כאשר במהלך תהליך ההקמה נעשו התאמות לתושבי המועצה, ובין השאר הונגשו פעילויות ושירותים רבים אשר עד כה חייבו המתנה של חודשים ארוכים בקופות החולים, בערים הסמוכות.
 
עובד נור: "זהו רגע של גאווה מיוחדת. כל ילד הוא עולם ומלואו, והמרכז מיועד לתת מענים טובים באיתור ותמיכה בשלבים, שהינם החיוניים והמשפעים ביותר, בהתפתחות הילדים. אין שום סיבה שהורים מהגלבוע יפנו לגורמים פרטים או ימתינו זמן רב בקופות החולים, כאשר הם יכולים לקבל שירות מקצועי מעולה, כאן אצלנו בגלבוע. מרכז שכזה הצליח לקום, הודות לחזון שמובילה המועצה הנוכחית, שביחד עם יוזמה ופעלתנות יוצאת מן הכלל, משרתים את המטרה עבורה נבחרנו- להעניק שירות איכותי לתושבים, על ידי יצירת תשתית, וניצול אופטימלי של המשאבים והתקציבים לצרכי רווחה וחינוך".
 
בהמשך לדבריו של ראש המועצה יצוין כי בשנה וחצי האחרונים מתקיימים תהליכים של קידום תכניות רבות הנכללות בתכנית הלאומית *360. בהובלתה של ענת מור, מנכ"ל המועצה (אשר מוגדרת כממונה ישובית *360), מקודמות תכניות המיועדות לחולל שינוי מקיף בהתמודדות ובדרכי הטיפול עם ילדים ובני נוער בגלבוע. לצורך הקמת מרכז הגיל הרך, נעשתה פעולה של איגום משאבים, ושיתוף פעולה מקצועי ואיכותי בין מינהל החינוך במועצה (בראשותו של יאיר ילובסקי), השירות הפסיכולוגי החינוכי (בניהולו של ראדי מוסא), כשכל זאת בחסות התכנית הלאומית (360), אותה מנהלת במועצה אתי מזרחי, שגם הובילה את הצד האופרטיבי לפתיחת המקום.
 
המקום החדש מאובזר בצורה מיטבית עם ציוד המתאים לצרכי הטיפולים השונים, והוא מהווה אבן דרך ראשונה להעמקה, פיתוח ותכלול המענים השונים לגיל הרך בגלבוע, כאשר כמות ואיכות הפעילויות במקום, יחד עם אנשי המקצוע שנשכרו, מהווים בסיס לבחינה עתידית של המקום, "כיחידה התפתחותית", דבר שיקנה לו מעמד של מכון הסדר של קופות החולים, ובהתאמה יוכל לאפשר הגדלת נפח הפעילות.

יאיר ילובסק: "בגלבוע, כמו בגלבוע, המקום החדש יהווה מיד בית חם להורים, ולצוותים החינוכיים בגיל הרך. מעבר לפעילויות הסדירות יקיים המרכז הרצאות, סדנאות, מפגשים וקבוצות הקשורים לתחום הגיל הרך. אירועים שיהוו העשרה נוספת ומתן כלים ומיומנויות להורים ולילדים".
 

 
צוות המקום שוקד כעת על לו"ז הפעילות השבועית, ובמוא"ז הגלבוע יפרסמו בקרוב את פרטי ההתקשרות וקבלת התושבים.
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים