דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> נחתם הסכם הקצאת שטח להקמת ביה"ס יסודי חדש בקיבוץ בית- אלפא
 

שלב התכנון הסופי: נחתם הסכם הקצאת שטח להקמת ביה"ס יסודי חדש בקיבוץ בית- אלפא; ייתן מענה לכ-300 תלמידי המועצה

נציגי קיבוץ בית אלפא, הגיעו היום (ב' 05/01/17 ), למשרדי מוא"ז הגלבוע, על מנת לחתום על הסכם העקרונות להקצאת השטח שבו יוקם בית ספר ייסודי חדש, בסמוך לקיבוץ. מטעם המועצה חתם על ההסכם, ראש המועצה, עובד נור. חתימת הסכם העקרונות בין הקיבוץ למועצה, נותן את האות לשלב התכנון הסופי של ביה"ס החדש, מתוך כוונה שהעבודות יחלו במהלך מחצית שנת 2017.
 
ביה"ס החדש יתוכנן להיות בגדול של כ-12 כיתות והוא מוקם לאור זיהוי צרכי חינוך בוערים, ובראשם ניסיון לרווח את ביה"ס היסודי עמק חרוד, שנחשב היום לאחד מבית הספר היסודיים הגדולים בארץ. על פי התכנית המקורית ביה"ס חדש היה אמור להיבנות בגלבוע כבר לפני שנתיים, ומכאן הצורך הדחוף של המועצה לתת מענה חינוכי הולם.
 
בסיס הקמת ביה"ס החדש בבית אלפא, עומד על עבודה מקיפה שערך ד"ר שי כנעני, עבור מוא"ז הגלבוע. ד"ר כנעני, לשעבר סמנכ"ל בינוי ותכנון במשרד החינוך, הציג במסגרת תכנית אב לבינוי מוסדות חינוך במועצה, את מצבו של ביה"ס עמק-חרוד שעשוי לצמוח למספר כיתות אסטרונומי ביחס להמלצת משרד החינוך לגודלו האופטימלי של ביה"ס ייסודי.
 
מעבר לרצון לרווח את ביה"ס בעמק-חרוד, יישרת ביה"ס החדש מטרה נוספת והיא החזרת תלמידי הגלבוע למערכות החינוך המקומיות. נכון להיום, מאות תלמידים לומדים בבתי ספר מרוחקים שאינם מחויבים לחזון החינוכי של הגלבוע.   

 

"המועצה שלנו גדלה ומתפתחת, ואתה גם הצרכים החינוכיים", התייחס לכך ראש המועצה עובד נור. "במטרה להעניק מהנה מידי לצרכי החינוך הבוערים בגלבוע- אנו משקיעים בזיהוי מקדים, בתכנון וביצוע בתחום החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי בכדי שילדינו ילמדו בתנאים הטובים ביותר."

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים