דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> נלחמים בכלבת
 
 

לחמים בכלבת: המועצות האזוריות שבקו הראשון: עמק המעיינות והגלבוע, באמירה נחרצת- לא מחכים יותר לתגבור ומכפילים בעצמנו את הכוחות בשטח!

 מגפת הכלבת שפרצה לפני כשלושה חודשים באזור העמקים מוסיפה להתפשט ולהשפיע על חיי התושבים. אתמול (שני), דווח על עוד שלושה מקרים נוספים שאירעו בימים האחרונים, לאחר שתוצאות בדיקת המעבדה העידו על תנים נגועים בכלבת בקיבוצים שלוחות, כפר רופין ומעוז חיים. במהלך השנה החולפת נרשמו 77 מקרי הדבקה בכלבת, כאשר מתוכם- 63 מקרים התרחשו בשלושת החודשים האחרונים (מראשית אוקטובר 2017), באזור הנקודתי של העמקים והגלבוע.
 
הרשויות הנמצאות בקו הראשון, כאמור- עמק המעינות וגלבוע, מקיימות חמ"ל תקופתי לצורך התעדכנות, ותיאום פעולות מידיות לסיכול ומניעה של המשך התפשטות הכלבת. שולחן זה מהווה שיקוף לגיוס הכללי ושעת החירום של הרשויות שבתחומם התגלו מרבית מיקרי הכלבת, לרבות גיוס חקלאים מתנדבים באיתור ולכידה, וקליטת כלבים חשודים, וריכוז מאמץ ממושך של מתן חיסוני דחף בישובים ובבעלי-החיים ועוד. יודגש כי ההתפרצות הדרמטית והאינטנסיבית במספר מקרי תקיפות תנים חולי כלבת, תואמת את הערכות וההתראות שסופקו ע"ח המועצות לרשויות (בשנה החולפת), על רקע העובדה כי התנים באזור העמקים, הינם "זן מתפרץ", המפרים את האיזון הטבעי, ולאחר נזקים גדולים לחקלאות, כעת גם מסכנים חיי אדם.
 
בפגישה שהתקיימה השבוע, החליטו המועצות על דרישה נחרצת, לפיה הן לא מחכות לתגבור ומכפילות בעצמן את הכוחות שלהן אשר בשטח! מתוך המכתב ששלחו ראשי המועצות למשרד החקלאות: "נוכח שעת חירום והמלחמה בשטח (שלא נראה לה הסוף), והעובדה שהכוחות הרלוונטיים קורסים, ואין לנו לסמוך אלא על עצמנו- הוחלט בפגישה האחרונה שקיימנו (31.12), על גיוס והפעלה לאלתר של וטרינרים, לוכד, פקח, רכב, כלי נשק לחקלאים המתנדבים, תוך תגבור הפעילות בשטח כפי שמחייבת המציאות! אנו מחויבים להכפיל מיד את כל הפעולות שכבר עושות המועצות. לא נעמוד מהצד ונראה את אובדן השליטה." עוד נכתב במכתב: "הפעולות שאנו נוקטים כעת, הן מבחינתנו דרישות מינימאליות למחויבות שלנו לביטחון התושבים."

 
באותו הקשר ונוכח פרסומים שיוצאים מטעם משרדי ממשלה האמונים על טיפול בהתפרצות הכלבת, מבקשים בגלבוע להתייחס ולהבהיר: "במקום להקשיב לצרכים העולים מהשטח, מאלו שנמצאים יום-יום בשטח ונלחמים בכלבת, אנו עדים למשרדי ממשלה שיורים מהשרוול יוזמות מוזרות, ללא גיבוי מדיניות או תקציב, שכלל לא ברור מידת החוקיות שלהם: משרד הבריאות מודיע על חיסון אנשים בריאים, ואח"כ מבהיר, מתרץ ומתכחש, ואילו משרד החקלאות מודיע על הרעלה המונית ומיד מתכחש. אנו מציעים שיגישו מידית את מה שהכרחי לאלו שהודפים כעת את התנים בידיים חשופות."
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים