דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> נפתחה עונת המנויים עם הקומדיה "המוגבלים"
 

ההצגה "המוגבלים" מבית ליסין, פתחה את עונת המנויים בגלבוע

"שיעור מרתק בכוחה של המוגבלות האנושית. מראה הניצבת על הבמה ומציגה לנו את המוגבלויות שלנו, לא שלהם, ואת הצרכים המיוחדים שלנו"

עונת המינויים להצגות תיאטרון רפרטוארי בגלבוע, נפתחה ביום שני (26.12.16), עם הצגת הקומדיה "המוגבלים" של תיאטרון בית ליסין, אותו מחזה עתיר שבחים וביקורות מהללות. אולם המופעים "בית ציזלינג", המה קהל של תושבי הגלבוע, המורכב מאזרחים ותיקים, חברי עמותת גוונים, תלמידי מגמת התיאטרון בביה"ס עמק חרוד, ושוחרי תרבות מהאזור. הערב נפתח בהדלקת נר חגיגי של חנוכה, ע"י רמי שטרית ממושב דבורה. מיד אח"כ החלה ההצגה, המתפארת בקאסט מיוחד ומנצח, ובו המשתתפים מציגים רמת ביצוע גבוהה ואחידה.

 
ההצגה "המוגבלים" מבוססת על מחזה מקורי ומבריק שכתב גור קורן, שמצליח לשלב הומור שנון ומתוחכם יחד עם הרבה מאוד רגש, והיא מבוימת ע"י גלעד קמחי המוסיף לה נופך מיוחד ושנון. זוהי 'הצגה בתוך הצגה', המאפשרת לצחוק על מצבו של התיאטרון במציאות הישראלית. לאורך רוב ההצגה הקהל מצוי במצב של צחוק אדיר עד כדי שאגות קולניות, שיותר אופייניות לבמות הסטנד-אפ.
 
השחקנים מצליחים לרגש את הקהל בסיפור בלתי אפשרי על חבורת בעלי צרכים מיוחדים וארגון מאפיונרים צולע. זהו מפגש אבסורדי היוצר קומדיה של טעויות עם מוסר השכל ותובנות לקבלת האחר ואמפטיה לזולת. כוכבי ההצגה שזכו לתשואות רמות, הם- יורם טולדנו, יוסי ביטון, דיקלה הדר, אופיר וייל, יפית אסולין, נדב נייטס, שהוכיחו מקצועיות מדהימה.
 
את התחושות המיוחדת מהערב, תיארה במדויק גלית בר-גיל, מנהלת מחלקת תרבות במוא"ז הגלבוע: "אני שבעת רצון שזוהי ההצגה הפותחת את עונת המינויים בגלבוע. זוהי לא עוד "סתם" הצגה מצחיקה, אלא שיעור מרתק בכוחה של המוגבלות האנושית. חלק מהשחקנים מוגדרים במציאות כאנשים עם מוגבלויות, אך בסיום ההצגה אתה מוצא עצמך שואל מי כאן עם המוגבלויות? המשחק הוא אמיתי ואיכותי ושם אותם במקום מכובד ומחבק. ההרגשה היא שניצבת מולנו מראה על הבמה, ומציגה לנו את המוגבלויות שלנו, לא שלהם, ואת הצרכים המיוחדים שלנו."

 


 
 

 
במהלך ההצגה התחולל אירוע לא מתוכנן, שאף הגביר את תחושת הערבות ההדדית ששררה באולם. אחת מצופות ההצגה, איבדה את הכרתה לקראת סוף ההצגה. בקהל נמצאו 2 חובשים, אבי היימן וראובן בר-גיל, שבתושייה רבה טיפלו במצב ומיהרו להעניק עזרה. תוך כמה דקות היא חזרה להכרה, ואף לא נזקקה לשירותי מד"א שנקראו למקום. בתחילת האירוע הופסקה ההצגה וגלית בר-גיל עדכנה את הקהל על ההפסקה הלא מתוכננת. הקהל והשחקנים, חיכו בסבלנות ובאמפתיה רבה עד אשר אותה בחורה עדכנה בקולה "שהיא בסדר", או אז הוחשך מחדש האולם והשחקנים חזרו לשחק, לקול תשואות הקהל
.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים