דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> סבסוד נסיעות גימלאים בתחבורה ציבורית בפריפריה
 

ראש מועצה אזורית הגלבוע, עובד נור וח"כ איתן ברושי מקדמים בכנסת יוזמה משותפת לסבסוד נסיעות גימלאים בתחבורה ציבורית בפריפריה

ברושי: "על ממשלת ישראל לתקצב את המועצות ואת הפריפריה באופן מקביל לערים". נור: "מייסדי ההתיישבות החקלאית בצפון התבגרו והמדינה זנחה אותם"

16.2.16
כלל אוכלוסיית הגמלאים במדינת ישראל זכאית להחזרי נסיעות בתחבורה ציבורית בגין נסיעות למרכזי יום ופעילות לוותיקים אלא שבפריפריה ובמועצות המקומיות קיימת מצוקה קשה של הגעה עצמאית  למרכזים בתחבורה ציבורית.
למעשה, תחבורה ציבורית היא מצרך נדיר, אם בכלל קיים ביישוביים. הגלבוע כדוגמא משתרע על פני כ- 250 אלף דונה, מהווה את השטח השני בגודלו בארץ לחקלאות ופרוסים לאורכו ולרוחבו 33 יישובים, קיבוצים, כפרים ומושבים.
הפתרון הקיים כיום הוא מימון ההסעות על ידי המועצות ולעיתים אף על ידי הגמלאים עצמם, שנאלצים לשאת בנטל הכלכלי של הוצאות הנסיעה, שלא לדבר על הגעה למרכזי הערים הסמוכות.
לאור זאת, פנה ראש המועצה האזורית הגלבוע, עובד נור, לח"כ איתן ברושי, וביקש ממנו לייצג את הגלבוע והפריפריה בקידום יוזמה לשינוי המצב ותיקון העוול הקיים.

"תחבורה ציבורית היא מצרך נדיר במחוזותינו", אמר נור,  "מרבית הוותיקים נאלצים להיעזר בבני המשפחה, עמותות ומועצות כדי להגיע למרכזי הפעילויות והפנאי.
אסור למדינה לשכוח שאלו אותם אנשים שייסדו והקימו את ההתיישבות החקלאית והעובדת בצפון. בהרבה מובנים יש תחושה קשה שהמדינה שכחה אותם או יותר נכון זנחה אותם בהתבגרותם.
אנחנו דורשים לתקן את העוול ולסבסד לאלתר את הנסיעות. לדאוג שהתקציב הזה יגיע לייעדו ויביא למעט רווחה. פניתי בנושא לברושי והוא הרים את הכפפה מיידית, ופועל נמרצות בכדי להביא לשינוי המיוחל  לטובת כלל תושבי האזור".


ראש המועצה עם ח"כ ברושי בכנסת
 

בדיון שהתקיים השבוע (15.2) בכנסת, פנה ח"כ ברושי אל שר התחבורה, ואמר: "עלינו להמשיך ולקדם את זכויות הגמלאים ובפרט את תושבי הפריפריה בגיל השלישי. במספר לא מבוטל של מועצות אזוריות ישנם מרכזי יום לגמלאים, מרכזים אלו מהווים חלק משמעותי ויפה בחייהם של האוכלוסייה המבוגרת ואנחנו נמשיך לתמוך בהם בחוזקה.
על ממשלת ישראל לתקצב את המועצות ואת הפריפריה באופן מקביל לערים ואנו פועלים על מנת שיינתן מענק של 50% מכלל הוצאות הנסיעה למרכזי היום ובחזרה".
עוד אמר ברושי כי: "אסור לנו להיכנע להזנחות פריפריאליות מהסוג הזה ועלינו להמשיך ולדרוש שוויון והוגנות בכל פעם שישללו מאיתנו זכויות המגיעות לנו". 

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים