דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> סוכות של שלום וחברות אמת בגלבוע
 

אפשר גם אחרת

סוכות של שלום וחברות אמת בגלבוע

המועצה האזורית הגלבוע, בשיתוף עמותת "צועדים יחד לעתיד משותף", קיימה במהלך חול המועד, סדרת מפגשי "סוכות שלום", בהם מארחים תושבים יהודים את שכניהם הערבים לערב של התרוממות רוח, קבלת האחר, וישיבה משותפת במקום ארעי. "סוכות השלום" בגלבוע בולטות לטובה, והציגו תמונת מראה לקיום משותף אופטימלי, וזאת על רקע שיח ציבורי קיצוני, ותקופה של מתיחות בארץ.

עובד נור, ראש המועצה: "המודל לקיום משותף ושילוב אזרחי בגלבוע מעורר גאווה. במקום לדבר על אחווה וסימפטיה, אנחנו עובדים בשטח ומעצמים פעילויות שיש בהם חיזוק הרב תרבותיות, הזכויות והמנהגים של כל תושבי המועצה. מי ייתן ואווירת החג תשפיע ותשכין שלום וחברות בין כל אזרחי המדינה".

פעילות סוכות השלום נפתחה בקיבוץ בית השיטה (בערב חג סוכות), שם אירחו חברי הקיבוץ כ-60 ערבים תושבי האזור. הערב התאפיין בתכנית תרבותית עשירה ומגוונת שכללה שירה מסורתית יהודית וערבית (ע"י הזמרת אסתי קינן), קטעי משחק ונגינה על כלים מסורתיים ועוד. לבסוף, הצטרפו הנוכחים לשירה משותפת בהדרכת חן בניאן. למחרת התקיימה סוכה שלום משפחתית חמה בבית משפחת שקד שבגן-נר. בהמשך השבוע נערכה סוכה שלום, רבת משתתפים (למעלה מ-160 איש, מחציתם תושבי הכפרים הערבים), אשר הגיעו לסוכה של משפחת בן, שבמושב דבורה. בסוכה התארחו גם להקת הדבקה של היישוב מוקיבלה, שהוסיפה שמחה משובבת נפש. בין הנוכחים המשולהבים בסוכה היו גם עובד נור, וסגניו דודי בונפיל והישאם זועבי, וכן ראש העיר עפולה, מר' יצחק מירון. סוכות השלום בגלבוע הסתיימו בסוף השבוע, בערב של קירוב לבבות, בסוכתם של משפחת קורן שבכפר יחזקאל .

עובד נור: "האירועים בגלבוע נשענים על רצון לשנות מציאות. אין כאן תמימות, המשתתפים לא התעלמו מאווירה הטעונה השוררת כיום בארץ. יש כאן מפוכחות, והכרת הטוב והמחבר. הנוכחים ביקשו להגביר את קצב האירועים, המחזקים ומעצימים את הכוחות המתונים בארץ. אני מתחבר לקולות, ונותן ברכתי מראש לכל פעילויות משותפות הנולדות מתוך תפישת עולם ואמונה אותנטית בקבלת האחר".

סוכות השלום שהתקיימו בגלבוע הם בשיתוף פעולה מלא עם עמותת "צועדים יחד לעתיד משותף", אותה תנועה אזרחית-חברתית (בלתי מפלגתית), ששמה לה כמטרה לקדם חיים משותפים בין ערבים ויהודים במדינת ישראל. הפעילות בחול-המועד סוכות, הגיע בהמשך לפעילות שהתקיימה בחודש הרמדאן, בו קידמה העמותה עשרות מפגשים, בהם אירחו 106 משפחות ערביות באזור העמקים ועפולה, מעל ל-120 משפחות יהודיות מהיישובים השכנים, וזאת כחלק ממנהגי החג וסמליותו של חודש הרמדאן, הנחשב בעיני המוסלמים כתקופה של אירוח לבבי, צניעות, ועשיית מעשי חסד.

"אנחנו פועלים בכל הארץ, ומנסים להאיר אור בחשכה, אבל בגלבוע מרגישים תמיד בבית", אמר סאלח גריפאת, (מהיישוב זרזיר), שיחד עם יעקב יוניש, ייסד את תנועת "צועדים יחד לעתיד משותף". "הגלבוע הוא דוגמה לכור היתוך מוצלח של החברה הישראלית, והלוואי ועוד מקומות יאמצו את המודל לקיום חיים משותפים אמתיים. הסמליות החברתית בחג הסוכות מאוד מתחברת לעשייתנו לאורך השנה כולה, ומזכירה לכולנו את המעלה הגדולה באיחוד כל חלקי העם לרובד אחד, לשוויון חברתי, לליכוד השורות ללא הבדל במעמדו ובמצבו של האדם".

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים