דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> סיפורה של קהילה- מולדת חוגגת 80 שנה
 
שבוע שעבר התקיים במושב השיתופי מולדת, המופע המרכזי שסיכם את חגיגות שנת השמונים ליישוב הייחודי בגלבוע, השוכן ברמות יששכר. במופע "שיר מולדת", לקחו חלק 250 משתתפים, אשר נגנו, שרו וזימרו, שיחקו ורקדו ללא הפסקה, מתוך רצון לספר את סיפור המקום. יחד עם עוד עשרות פעילים (בעזרה מאחורי הקלעים), הציג המושב השיתופי מופע קהילתי מרשים על טהרת הכוחות המקומיים.
 
את האירוע כיבד ראש המועצה, שעלה לברך את היישוב, ולברך את התושבים על הקהילה החמה שיצרו: "מולדת היא הגשמת הציונות והחזון של גאולת האדמות, חיים במרחב החקלאי, לצד החיים המשותפים המצוינים עם השכנים הערבים, שהחלו עוד מהגעת המייסדים. מראשית הדרך ידעתם ליצור קהילה חזקה, המעוררת גאווה. מולדת מייצגת עבורי שמחה על ההתחדשות וצער על אלה שהלכו לעולמם, היא ערגה על ימי ראשית סוערים ואמונה בדור ההמשך, מולדת היא אמונה גדולה בעתיד הקהילה".
 
למופע הקהילתי התכנסו אלפים מבין צאצאיהם של מייסדי המושב השיתופי. בימאית המופע הייתה מיה רווה-פרנקל, שנעזרה בכוריאוגרפיה של דגנית גולן, יחד עם עיבודים מוסיקליים (מקהלה) של יסמין נבות, ועיבודים לתזמורת של עמרי ריבלין. על הכול ניצחה המפיקה הילה סלע.
 
המופע היווה את שיאם של החגיגות, כאשר במהלך השנה האחרונה התקיימו אירועים ייחודים במולדת, כמו שיחזור הצעידה ההיסטורית של המייסדים, שיצאו מכפר יחזקאל לקראת ערב והגיעו בלילה לנקודה בה הקימו את היישוב בשיטת "חומה ומגדל". באירוע אחר שחזרו בני מולדת את הקמתו של מגדל המים המפרסם של הישוב, אירוע אליו הוזמנו תושבי היישובים השכנים. עוד התקיימו השנה אירועים יותר קטנים של מפגשי קבוצות מחזור שלא נפגשו עשרות שנים, ערב ייחודי לנשות מולדת ועוד.
 
מולדת הוקמה ביולי 1937 ע"י עולים מגרמניה חברי ארגון "מולדת". המייסדים קבלו את הכשרתם בנהלל, באר טוביה וכפר יחזקאל, ומרביתם הם בני העלייה החמישית. מולדת הוקמה כקיבוץ, בלב רמות הבזלת, בין הגלבוע, הר תבור וכוכב הירדן, בנחלת שבט יששכר הקדומה. הקיבוץ חווה שריפה גדולה ובשנת 1939 נבנה מחדש כמושב שיתופי. את מולדת במיקומה לאחר השריפה תכנן האדריכל המפורסם ריכרד קאופמן, בצורת פעמון כאשר הוא מתרחב לכיוון מערב. הענפים החקלאיים נמצאים בחלקו המזרחי של היישוב וזה כדי שהרוחות המערביות יגיעו למרבית הבתים ויקחו את ריחות ענפי החקלאות מזרחה ולא לתוך היישוב.
 
עד היום מתבססת מולדת בעיקר על ענפי חקלאות מסורתיים כגידולי שדה מסוגים שונים, וענפי בעלי חיים כרפת, לול, בקר וצאן. בשנים האחרונות ניתן למצוא במקום גם צמיחה של יזמויות עסקיות מגוונות. גולת הכותרת של המושב השיתופי היא הקהילה האיתנה שידעה היישוב לבסס מאז הקמתו. קהילה זו קיבלה חיזוק משמעותי ב-20 שנה האחרונות, בגלים של הרחבות קהילתיות עבור בני המקום ותושבים חדשים, שהביאו עמם ילדים רבים. למצטרפים למולדת מובטחת תחושת שייכות ואפשרות להשפיע בקהילה איכותית, המקיימת בתוכה ערכים של ערבות הדדית, המאפשרת לכל פרט לקחת חלק בעיצוב החיים הקהילתיים.
 


מצ"ב תמונות לפרסום. קרדיט צילום: איתן אונר.
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים