דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> עלייה מדאיגה במקרי הכלבת בסוף שבוע זה

בסוף שבוע אחד: תקיפה של תן נגוע בכלבת במושב רמת-צבי, ועוד 2 מקרי תנים חשודים בכלבת בגלבוע.

מוא"ז הגלבוע בדרישה להגברת פעולות הדילול: "חלוקת חיסונים מהאויר מצטלמת נפלא, אבל זה מעט מידי ובעיקר מאוחר מידי!"

 
התפתחות נוספת ומדאיגה בהופעת תנים נגועים באזור הגלבוע והעמקים- ביום רביעי נצפתה כבשה בדיר במושב רמת צבי, המתנהגת בצורה חריגה, לאחר התקפה של תן שכללה טרפה של טליות. הכבשה נשלחה לבדיקה והתוצאות שהגיעו היום (שבת) מאשרת את החשד שהיא חולה בכלבת. בנוסף נצפו היום עוד 2 תנים המתנהגים בצורה חריגה ותוקפנית: בסמוך לבריכות הדגים של תל יוסף וסמוך לישוב גדעונה. בשני המקרים התנים נתפסו ונשלחו לבדיקה, והצפי הוא שבהתאם להתנהגותם גם הם ימצאו חולי כלבת.
 
רצף האירועים לאחרונה בהם מעורבים תנים חולי כלבת, הוא חריג ביותר, ובלתי מתקבל על הדעת: עד יום כיפור היו בכל הארץ היו 14 מקרי כלבת. ממוצע של 1.5 לחודש. בחודש וחצי האחרונים אנו מדברים על כ 25 מקרים כולם באזור העמקים בלבד. עליה דרמטית של פי 11 בהשוואה לכל הארץ, במקרי הכלבת!! 
 
התפתחות המגפה מטרידה מאוד את תושבי וקברניטי המועצה האזורית הגלבוע. ע"פ גורמים במועצה יש קשר להתנהלות מסורבלת של משרד החקלאות ורט"ג בנושא: "מסיבה לא ברורה, בסוף שנת 2015 לא פוזרו חיסונים אורליים, באותה כמות ואיכות כמו בשנים עברו. התוצאה היא כנראה מה שאנו חווים עכשיו. לחלק עכשיו מהאויר חיסונים זה מצטלם נפלא אבל בבחינת מעט מידי ומאוחר מידי. הרשויות חיבות לשנות גישה בכל הקשור לדילול התנים ולעבור למצב של דילול אינטנסיבי ועמוק יותר".
 
בהמשך למקרה הכלבת ברמת צבי מוא"ז הגלבוע נערכת כעת בהתאם. הצפי הוא שהוראות משרד החקלאות והבריאות (ינתנו רשמית מחר)- יכללו הסגר על כל הדיר, למשך 90 יום, ויציאה למבצע בו יעניקו גורמי הוטרינריה במועצה- חיסוני דחף עבור כל אוכלוסיית חיות הבית של מושב רמת צבי. הודעה מסודרת על כך תצא מחר. 
 
עובד נור, ראש המועצה: "איננו יכולים לראות את ההדרדרות המסוכנת בלי לפעול מיידית ובמלוא החומרה. אנו דורשים מהרשויות להצטרף אלינו ולתגבר את העשייה שבאחריותם. במצב הנוכחי יש התפרצות חריפה ודרמטית של המחלה ורצף תקיפות של תנים חולי כלבת במרחב העמקים. יש להגביר משמעותית את כמויות חלוקת החיסון ולא להסתפק יותר בדילול סלקטיבי. במקביל, אנו קוראים לרשויות לתמוך מידית בפעילויות של המועצה, ובתקציבים הנדרשים".
 
בעקבות המקרה במושב רמת צבי, קוראת המועצה להגברת ערנות וחוזרת על עיקרי ההנחיות של ד"ר שי רודריג, הווטרינר הרשותי:
1.יש לדווח על התנהגות חריגה של חיות בר ובית, למוקד המועצה בטלפון 04-6071122, או באמצעות האפליקציה. בכל מקרה- לא להתקרב לבע"ח.
2. להקפיד על חיסון כלבים וחתולים, בהתאם לחוק! בנוסף, להכניס את בעלי החיים למקום מוגן שימנע מגע עם חיות בר.
3.כל מי שחושב שחיית המחמד שלו באה במגע עם בעל חיים חשוד מחויב לפנות לווטרינר הרשותי. 4. מי שננשך או נשרט על ידי בעל חיים, מחויב לשטוף באופן מידיי את האזור במים זורמים וסבון, לחטא בחומרי חיטוי ולגשת ללשכת הבריאות, לבדוק האם יש צורך בקבלת טיפול מונע נגד כלבת. משרד הבריאות בעפולה- טלפון: 04-6099000. לאחר שעות העבודה ובמהלך סוף השבוע יש לפנות לחדר מיון בבית חולים.
האזינו לסיקור הכלבת בגלבוע בגל"צ
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים