דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> עשרת ימי תודה – מסורת חדשה בגלבוע
 

ביה"ס יד לחמישה החל במסורת חדשה ומקסימה- עשרת ימי תודה המבקשים לשזור את הימים שבין יום הזיכרון לשואה ולגבורה, ליום העצמאות, סביב ערך הכרת תודה. הצוות החינוכי, ההורים והתלמידים התגייסו לשלל פעילות המבקשות לקדש את הכרת הטוב והשתאות על הפלא. בבסיס הפעילויות ישנו הרצון הודות על הזכות לכונן מדינה, כאשר כל הזמן, ובמקביל, מתקיים לו דיון על המורכבות ועל האתגרים שקיימים בישראל. חלק ארי בפעילות התלמידים יתמקד בלהודות למישהו בסביבתם, להודות לעצמם ולכל מי או מה שיחפצו.
 
מספרת הילה כהן, מנהלת ביה"ס יד-לחמישה: "אנו מבקשים להטמיע את עשרת ימי תודה בלוח השנה הישראלי; עשרה ימים, מדי שנה, שבהם החברה בגלבוע הופכת למפרגנת יותר ולמודעת יותר, לקהילה שאומרת יותר תודה".
 
שבוע שעבר (יום ה'), "פשטו" תלמדי ותלמידות יד-לחמישה על בניין המועצה וחילקו אגרות תודה לכל העובדים שבמקום. אגרת מיוחדת ומרגשת כתבו התלמידים לראש המועצה, כשבין השאר כתבו: "עובד יקירנו, תודה על כך שאתה שם את החינוך בראש סדר העדיפויות. תודה על המשאבים שאתה מקצה לביה"ס, תודה על כך שהגלבוע חשוב לך. תודה על שעשית למעננו ועל מה שעוד תעשה! ממשפחת יד לחמישה". תלמידי יד-לחמישה לא הסתפקו באגרת והגדילו לעשות, כאשר חילקו לרכבים שחנו בסמוך למועצה, "דוחות" של תודה.
 
עובד נור: "אין לנו מספיק מילים לתאר כיצד לבנו התמלא גאווה והכרת תודה. זהו שיקוף מצוין של רוח הגלבוע שאני כה מאמין בה- קהילה המחפשת את הטוב, את המאחד. קהילה של שותפות גורל, ואהבת האדם. יישר כוח להילה כהן ולכל צוות ביה"ס הנפלא, על היוזמה ועל קידום פעילויות שיש בהם פשוט הכרת תודה".

 
בעשרת ימי תודה מבקשים בביה"ס יד-לחמישה להפוך את התודה לפעולה ממשית ושכיחה בשגרת היומיום של הילדים. הפרויקט מזמן לילדים ולילדות עשרה ימים של פרספקטיבה חיובית, שונה מהציניות ומהאטימות השוררת לעיתים קרובות מידי ביומיום הישראלי. ראוי לצין כי עשרת ימי תודה היא יוזמה של 'עין פרת – המדרשה באלון', בית מדרש ישראלי שבו צעירות וצעירים מכל גווני החברה לומדים ביחד ומבקשים לעצב מחדש את הישראליות

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים