דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> פורום מנהלי מוסדות החינוך בגלבוע בהיערכות אחרונה בטרם פתיחת שנת הלימודים תשע"ז
 

"יהיו מעשי החינוך בגלבוע כמעשה אומן פסיפס, היוצר קהילה אזורית מגוונת"

פורום מנהלי מוסדות החינוך בגלבוע בהיערכות אחרונה בטרם פתיחת שנת הלימודים תשע"ז
 

מינהל החינוך במועצה אזורית הגלבוע, זימן היום (ד'), את 14 מנהלי מוסדות החינוך שבמועצה, לדיון מקיף, הכולל תדרוכים ועדכונים לקראת שנת הלימודים שבפתח. ביחד עם מנהלי בתי הספר, השתתפה בדיונים הגב' יעל ארמה-אורן, מפקחת אזורית מטעם משרד החינוך, שנתנה מהנה להיבטים שונים העולים מסדר היום של משרד החינוך, לקראת שנת הלימודים הקרובה.
 
יאיר ילובסקי, ראש מינהל החינוך ניהל את יום היערכות, אותו פתח בהצגת נתונים ומצב קיים של מערכת החינוך בגלבוע. המשך היום הגדוש כלל הצגת תכניות המינהל ותיאור פעילויות מתוכננות לשנה הקרובה. כל הפעילויות הינן נגזרת מחזון החינוך, שגובש לפני כחצי שנה במסגרת פעילות שיתוף הציבור ושולחנות עגולים של אנשי החינוך בגלבוע. כמו כן, הוצגו תכניות חינוך לאומיות, הן של משרד החינוך והן של עמותות חינוך פרטיות, שיש בהם כדי להעשיר את היכולות הפדגוגיות שבגלבוע. דגש מיוחד הושם על עידוד פעילות הנהגות ההורים בביה"ס וחיזוק פעילותם של מועצות התלמידים.

 
"אנו מצוידים בעקרונות מנחים בעלי ערכיות מדהימה", אומר יאיר ילובסקי, ראש מינהל החינוך. "לאחר שגובש חזון שבמרכזו ילדי הגלבוע והוא בשיתוף הציבור וכל מנהלי בתי הספר, הרי שאנו מחויבים לפרוט זאת לתכניות מעשיות ולפעילויות שבהלימה לערכי הגלבוע, והנוגעים בכל רבדי האוכלוסייה והצרכים הרבים הקיימים במרחב הכפרי."
 
במהלך יום היערכות ניתנה חשיפה לפעילות רשות הניקוז הירדן הדרומי, היושבת בקיבוץ בית השיטה, ומקדמת בבתי הספר שלל פעילויות חינוכיות שיש בהם כדי להעצים את נושא הקיימות ושמירה על מקורות המים שבגלבוע. בכוונת הרשות, לקדם גם בשנה הקרובה מגוון פעילויות, כגון: "שומרי הנחל", "אמץ אתר", אשר כוללות לימוד, והיכרות עם ערכי הטבע, ומעלות מודעות לנחל, נופיו וסביבתו.

 
ראש המועצה, עובד נור, אמר בהמשך לכינוס המנהלים: "אני גאה בחזון החינוך שנוצר בתהליך ציבורי יוצא דופן. הוא נוגע בכל תחומי החינוך, מטפח זהות וגאווה מקומית, מקיים גשר וקשר בין העבר לעתיד, ומקדש השכלה והרחבת אופקים. כעת מוטלת עלינו כמועצה, ביחד ובשיתוף עם מנהלי ביה"ס, ליישם בשטח ולהוציא לפעול את ערכי החזון. בכך נשרת את המטרה הרוצה בטובת חינוך איכותי לילדי הגלבוע, ונקיים כלשונה את השליחות הרואה "בחינוך" כתשובה לכל השאלות".
  

על פי החזון החינוכי בגלבוע: "יהיו מעשי החינוך בגלבוע כמעשה אומן פסיפס, היוצר קהילה אזורית מגוונת, על אדמת העמק בנופי הגלבוע. יהא החינוך בגלבוע, חולייה מקשרת בין נכסי העבר לבין חלומות העתיד, מבוסס על הבניית דעת וחינוך לערכי שוויון וכבוד בין בני האדם. תהא העשייה החינוכית, מטפחת זהות ומעוררת גאווה, מעצימה את תחושת השייכות של ילדיה ובוגריה לקהילת הגלבוע, למדינת ישראל ומטביעה חותם בחברה הישראלית".

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים