דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> "פותחים שולחן בגלבוע" - מפגש ראשון
 
 
 

הארוחה הראשונה של "פותחים שולחן בגלבוע"
 

משפחת לוי מגן נר אירחה את משפחת זועבי מנאעורה לארוחת ערב משותפת. סימונה אלוני-לוי: "הילדים מצאו מיד שפה משותפת". יומנה זועבי: "ערב מקסים וחיבור מצויין בין כולם"

 

11.1.16
ביום חמישי האחרון (7.1) הגיעו לבית משפחת לוי בגן נר, בני משפחת זועבי מנאעורה, לארוחת ערב משותפת, אשר פתחה את פרוייקט "פותחים שולחן – פותחים לב בגלבוע".
כזכור, אירוע ההשקה וההרשמה לאירוח, התקיים בחנוכה, בהדלקת נרות משותפת ליהודים וערבים תושבי הגלבוע, בבית העם במושב ברק. הפרויקט, המתקיים בשיתוף פעולה של תנועת "צועדים יחד לעתיד משותף" ומועצה אזורית הגלבוע, מוביל מעורבות אישית של משפחות יהודיות וערביות בחיי היום יום והשיגרה, באמצעות קיום ארוחות ערב משותפות.

"המטרה היא היכרות בין אנשים. ליצור שיח, לגלות תחומי עניין משותפים, ופשוט לדבר. אנחנו חיים יחד, באותו מקום, ולא מכירים אחד את השני. זו ההזדמנות, לנו ולילדינו, להכיר את השכנים שלנו ואת התרבות שלהם", מסרה הדס שקד ממובילות הפרויקט, "יחסי השכנות בגלבוע נשמרים גם בתקופות המאתגרות, ולא סתם זוהי הרשות הראשונה בארץ שהרימה את הכפפה ולקחה על עצמה את קידום הפרויקט".

ביום חמישי האחרון התקיימה ארוחה ראשונה כאמור בגן נר, וההתרגשות היתה גדולה. הילדים הבוגרים מצאו שפה משותפת, כאשר קיבלו את משימת הדלקת המנגל ואילו הקטנים מצאו עניין במשחקים משותפים. המבוגרים נהנו ממנת פתיחה של קובה כורדי מסורתי שהכינה סבתא זהבה אלוני, ולצדה טחינה. הם התקבצו סביב השולחן בסלון, ערכו היכרות ולאחר מכן ניגשו כולם לשולחן הערוך, שם טעמו ממטעמיה של סימונה, שכללו דגים, סלטים ועוד.

משפחת אלוני לוי מסרה בסיום הארוחה: "נהנינו מאוד לארח את משפחת זועבי, הבנים הגדולים גילו את אהבת הבישול המשותפת לשניהם, ומיד נוצר נושא שיחה ששברה את הקרח. כולנו מחכים כבר לארוחת המשך".

משפחת זועבי אמרה: "למרות המבוכה והחששות להגיע למשפחה שלא הכרנו, במיוחד באווירת הימים האחרונים, הרגשנו בבית מהרגע הראשון. הערב היה נהדר והאירוח נעים וטעים. שמחנו מאוד להכיר את משפחת לוי, ומקווים להמשיך ולשמור על קשר".

ראש המועצה, עובד נור, הגיע בפתח הארוחה לברך על העשייה, ואמר כי: "תושבי הגלבוע מראים איך אפשר לחיות בשותפות, כולל ארוחות ערב משפחתיות. אנחנו עובדים יחד, חולקים שגרת חיים ועכשיו גם מבלים יחד במפגש אישי, סביב האוכל והמאכלים, שגם מסמלים את המסורת השונה. דווקא מפגש כזה מראה עד כמה אין שוני בין בני האדם, ועד כמה המכנה המשותף הוא רחב. אני מודה לפעילים, לשותפים ולתושבי הגלבוע".
 
ההרשמה למיזם "פותחים שולחן בגלבוע" באמצעות אתר "צועדים יחד לעתיד משותף".

 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים