דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> פיתוח בגלבוע: שלב סופי בפיתוח התשתיות בהרחבת חבר
 

פיתוח בגלבוע: שלב סופי בפיתוח התשתיות בהרחבת חבר; הישוב צפוי להכפיל את כמות תושביו

כפועל יוצא מחזון מוא"ז הגלבוע לחזק את הישובים ולהאיץ מגמות צמיחה דמוגרפית- מובילה המועצה מהלכים מעוררי כבוד, לקליטתם של עוד עשרות משפחות צעירות. בין השאר מקדמת, באמצעות "החברה הכלכלית גלבוע", פרויקטים להרחבת היישובים, משלב  התכנון והביצוע עד אכלוס, ובדגש על הידוק שיתוף הפעולה בין מחלקות המועצה והיישובים וליווי המשתכנים בכל השלבים.
 
ראש המועצה עובד נור, סקר את ההרחבה בישוב חבר, שבחבל התענך, שם נכנסה המועצה לביצוע השלבים הסופים של עבודת התשתית לפיתוח השכונה. מדובר ב-86 מגרשים, שהפיתוח שלהם כולל הכנה לפי הכללים של משרד השיכון, לרבות עבודות פיתוח וסלילה של כבישים פנימיים, פיתוח נופי, מדרכות משתלבות, צבע, גינות ציבוריות וביצוע מערכות תשתית תת קרקעיות, מים, תקשורת, ביוב, תאורה וניקוז. לסיור התלווה מוזהר סעד מפקח תשתיות של המועצה, יחד עם בכירי ועד הישוב, תושבים פעילים, והקבלנים המבצעים.
 
עובד נור: "המועצה מגבירה את פיתוח הישובים ותומכת משמעותית בתהליכי צמיחה דמוגרפית הכוללים, קליטת אוכלוסייה מאסיבית, וצעירה, המביאה עמה משב רוח רענן וממנפת את הישובים. משמח לראות שחלק ניכר מהנקלטים הם בני קהילת הגלבוע המעוניינים לבנות כאן את ביתם, להצמיח משפחה, ולהבטיח רצף רב דורי מכובד. להם ולמצטרפים החדשים מובטחת תחושת שייכות ואפשרות להשפיע בקהילה איכותית, חמה ותומכת".
 
הישוב חבר הוקם בשנת 1982 כיישוב קהילתי בו חיים דתיים וחילונים זה לצד זה בסובלנות רבה. נכון להיום מונה היושב כ-160 משפחות. ההרחבה הכוללת 86 מגרשים, היא השלב הראשון בהתרחבות הישוב, כאשר מרבית המגרשים כבר מאוכלסים בתושבים. עבודות התשתית מבוצעים ע"י המועצה, ועלותם מוערכת בכ- 15 מיליון, שהם השקעה משותפת של המועצה, משרד השיכון והמשתכנים החדשים. כעת, יושם דגש בפיתוח התשתיות בחלק השני של ההרחבה הכולל 96 מגרשים, אשר שיווקם הוכתר בהצלחה ובמהירות שיא. בסוף אכלוס שתי ההרחבות צפוי הישוב להכפיל את מספר תושביו!
 
"הישוב חבר נמצא בעיצומו של תהליך התרחבות, גדילה, והגברת הקליטה". מספר עו"ד ליאור לוגסי, תושב חבר. "אנו מברכים על האופן המקצועי שבה מובילה המועצה את פיתוח הישוב ומצפים כי תנופת הבניה והאכלוס תשליך היטב על פעילות קהילתית ולכידות חברתית מרשימה. הדבר ימקם את הישוב חבר, כישוב מוביל ובולט בכל אזור, וישפע לטובה על איכות חיי התושבים."

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים