דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> פורץ נורה במהלך ניסיון פריצה במושב מולדת
 

פורץ נורה במהלך פריצה במושב מולדת, שני שותפיו של הפורץ הצליחו להימלט. ראש מועצה אזורית גלבוע: "נעמוד לצד מי שמגן על משפחתו"

ביום שבת לפנות בוקר (26.11) התחוללה תקרית חמורה בה נאלץ תושב מולדת להתמודד עם חוליית גנבים שפרצה לביתו ואיימה על משפחתו. על פי הידוע בסביבות השעה 3:30 לפנות בוקר שמע תושב מולדת רחשים בביתו וקם לבדוק מה קורה. הוא הבחין בשלושה פורצים המסתובבים בתוך ביתו, לאחר שניסו לגנוב רכוש. הוא פתח לעברם באש מאקדח אותו הוא מחזיק ברישיון, ואחד הפורצים, שנפצע בכתף מקליע בודד, הצליח להימלט עם שני חבריו מן הבית.

מיד כשעזבו הפורצים את הבית הירי נפסק. כוח ממשטרת עפולה שהגיע לזירת האירוע איתר את הפצוע בשטח פתוח בתחומי המושב. הוא נעצר ונשלח לטיפול בבית חולים העמק בעפולה. חבריו הצליחו להימלט וטרם אותרו. הפורץ שנורה הינו שב"ח (שוהה בלתי חוקי- בעיה נוספת עמה מתמודדים תושבי הגלבוע) והנושא כולו מצוי בחקירה. תושב מולדת עוכב לתשאול כחלק מההליך, והוא שוחרר לביתו ללא תנאים מגבילים. פעולתו מוגדרת כהגנה עצמית ולא צפויים להימשך פעולות כלפיו.
 
ראש המועצה, עובד נור, מעורב ותומך בתושב מולדת מתחילת האירוע. מיד עם תום האירוע (בשעות הבוקר המוקדמות), שוחח עם התושב ומשפחתו, עם הנהגת היישוב, ועמד בקשר רציף עם קציני תחנת עפולה, שחוקרים את הנושא. לדברי עובד נור: "המקרה הלילה הוא ביטוי נוסף למצוקת ההתיישבות בפריפריה. החקלאים לא רק שנאבקים על פרנסתם, וכנגד מדיניות אנטי חקלאית של רפורמות כוחניות- נאלצים להתמודד עם מכת פריצות וגניבות בלתי נסבלת, הפוגעת ברכושם, ולעיתים בביתם. זהו מצב חמור ובלתי נסלח, ואנו נעמוד לצדו של כל מי שיגן על ביתו ומשפחתו".

 
בשנה האחרונה יש גל מתמשך של מעשי פריצה וגניבות מבתים פרטיים ופגיעה בציוד חקלאי באזור הגלבוע והגליל התחתון. גל הגניבות לא פסח על תושבי מולדת, והפריצה ביום שבת היא הפריצה השנייה לביתו של אותו תושב. רק לפני שלושה חודשים נכנסו פורצים למקום וגנבו רכוש, כסף ואת מכונית המשפחה- כל זאת בזמן שבני המשפחה ישנו.

 
גם יו"ר השדולה החקלאית בכנסת, ח"כ איתן ברושי התייחס לנושא וקבע כי מדובר במקרה נוסף של שימוש כדין בנשק לצורך הגנה עצמית לאור תחושת סכנה. לדברי ח"כ ברושי: "זו לא פעם ראשונה שפורצים לבני הבית ומובן מדוע חשו בסכנה. השבוע קיימתי פגישת עבודה עם השר לביטחון פנים, ונציגי המשטרה ומג"ב במטרה לדון ולבדוק כיצד ניתן לתת מענה טוב יותר לתחושת הביטחון במרחב הכפרי כתוצאה מהפשיעה החקלאית. מצב הביטחון במרחב הכפרי הוא איום על אדמות המדינה ולא רק בעיה של גניבת רכוש פרטי"
.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים