דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> פסטיבל וירטואוז, בבית המוסיקה
 

פסטיבל וירטואוז, בבית המוסיקה.

ביום שישי שעבר התכנסו כ- 140 תלמידי בית המסיקה שבקיבוץ יזרעאל, לאירוע ייחודי מסוגו בישראל, המשותף לכל הנגנים המשתייכים למקום. מטרת המפגש היא לתת במה לכל הנגנים, החל מאלו שהחלו את דרכם המוזיקאלית ועד למבוגרים המנגנים שנים רבות. באירוע השתתפו כל הנגנים של המקום, המגיעים מהכפרים, היישובים, הקיבוצים והמושבים המשתייכים למ.א.גלבוע ולסביבותיה.
הפסטיבל הוא מעין מפגש בין-דורי המאפשר לוותיקים לחלוק מיידע ועצות עם הנגנים צעירים וכן לאפשר למוזיקאים להיחשף לכלי נגינה אותם עוד לא שמעו.
בחלק הראשון של הפסטיבל נלמד המנון "פסטיבל הוירטואוז" בנגינה ובזמר, ונוגן והושר במועדון של קיבוץ יזרעאל. לאחריו התחלקו הנגנים ל- 14 סדנאות חוצות גיל, לפי רמת נגינתם, בהן ניגן כל אחד את היצירה שבחר וכן נלמד מושג מעולם המוזיקה. הכישרונות וההתמדה הוכיחו את עצמם ומרבית הנגנים יצאו בתחושה עילאית. לאחר "חפלה מוזיקלית" של צהריים, התכנסו הנגנים ללימוד משותף שכלל סרטונים מוזיקליים, נגינת תלמידים מתקדמים, הדגמות וירטואוזיות וקטע חי של ג'אז.


סטאס גברילוב, מנהל בית המוסיקה: "אנו גאים לקיים את האירוע, זו השנה ה-19 ולהיות ייחודים בנוף המוזיקה הישראלית. זהו פסטיבל המהווה במה לכל תלמידי הבית ומאפשר להם להיות שותפים לחגיגה מוזיקאלית מרגשת ומיוחדת".

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים