דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> ילדים יהודים וערבים ילמדו יחד אמנות
 

עדה בלאו חלמה, משרד החינוך אישר והמועצה הגשימה:
ילדי הגנים היהודים והערבים בגלבוע ילמדו ביחד במשכן לאומנות. עובד נור, ראש המועצה: "ניצור מארג חברתי חזק"

 

4.1.16
בשבוע שעבר יצא לדרך פרויקט ראשון מסוגו, "ביחד", שמטרתו ליצור חוויה משותפת לילדי הגנים היהודים והערבים בגלבוע, באמצעות חשיפה ליצירות אמנות ועידוד יצירה, המגשרת על פערי שפה ותרבות. במועצה ובמשכן לאמנות סבורים כי למידה במוקדי תרבות, לא רק שתסייע לפתח צרכני תרבות לעתיד, אלא גם תטפח חינוך לכבוד הדדי, חיים ביחד, רב תרבותיות ושוויון. הפרויקט צפוי לתרום גם לעידוד הגננות ליזום מפגשים הדדיים בגנים בתוך הישובים.
 
פרויקט "ביחד" נולד מחלומה של עדה בלאו, מנהלת תחום חינוך מוזיאלי לגיל הרך במשכן לאמנות עין חרוד. בלאו: "בשנים האחרונות החלו ילדי גנים יהודים וערבים להגיע להדרכה וסיור בתערוכות, כאשר כל גן מקבל הדרכה בשפה שלו, ופיזית הם פונים לכיוונים שונים במשכן.
בהתבוננות מהצד הרגשתי שיש צורך לחבר בין הגנים ולעשות משהוא ביחד. כתבתי שלד לתכנית, ופניתי לגופים שונים אולם מסיבות שונות התכנית לא יצאה לפועל. המשכתי לנסות מידי שנה".
 
בשנת 2015 שלחה בלאו את התכנית למפקחות משרד החינוך והכירה את צוקית שמידט, רפרנטית משרד החינוך לחיים משותפים. "המפגשים איתה נשאו פרי ומשרד החינוך אישר את התכנית", סיפרה בלאו, אלא שכעת חיפשה עדה גורם שיאמץ ויממן את התכנית, והיא פנתה לראש מינהל החינוך במועצה, יאיר ילובסקי.
הפרויקט הוצג לראש המועצה, עובד נור, שרק נכנס לתפקיד כמה חודשים קודם לכן, וקבע מדיניות של הגדלת ההשקעות בחינוך ילדי הגלבוע, ערבים ויהודים כאחד. ראש המועצה אימץ את הפרויקט לליבו וההכנות החלו.

נור: "החלום של עדה והמשכן הצטלב עם המדיניות שלנו לייצר פעילויות משותפות לילדים במסגרת החינוך הפורמאלי. דו קיום הוא ביטוי רחב שיש לפרוט למעשים. ההשקעה בחינוך לחיים משותפים צריכה להתחיל בגיל הרך וככל שנהווה דוגמא אישית לילדים ולתושבים, כך נחזק את היוזמות הפרטיות וניצור מארג חברתי חזק".

יאיר ילובסקי, ראש מינהל חינוך: "מדובר בפרויקט בין אישי מרגש, שמכיל את כל הערכים החינוכיים שאנו חותרים אליהם, טיפוח סובלנות, הכרת האחר, העמקת תרבות ויצירתיות, פעילות משותפת לילדים, גישור על פערי תרבות ויצירת שפה משותפת בין ילדי הגלבוע. מפגש ההכנה עם הגננות לא הותיר ספק כי כולנו שיווענו להזדמנות לייצר קשר אישי".
 
התוכניות נבנו לפי תכנית הליבה של משרד החינוך, מותאמות לגיל ולרמה וכוללות סיור והדרכה במשכן, בערבית ובעברית גם יחד. המועצה ממנת את הפרויקט, כולל הסעות, דמי כניסה למשכן ושכר למדריכות. המפקחות מטעם משרד החינוך, קלאודיה אוסרובסקי, פאוזיה אבו רינה ואורלי סיסו, חשפו בפני הגננות את הפרויקט במפגש ראשון שהתקיים בשבוע שעבר (29.12.15), ובו השתתפו שש גננות מהגנים הממלכתיים והממלכתי דתי בישובים היהודים ושש גננות מהכפרים הערבים. המדריכות נטע דר וחנין ג'אבר, העבירו את התכנים לצוותים בעברית ובערבית, כפי שיבוצע גם עם הילדים. המפגש כלל תאום ציפיות, הכרות  ושיח משותף. התכנית תכלול שני מפגשים משותפים לילדים במשכן וקודם לכך, שני מפגשי הכנה בגני הילדים. בלאו: "כולנו מכירים בכך שהאמנות היא חלק מחיי היום יום המשקפת את החברה".
 
במפגש השתתפו יאיר ילובסקי ראש מנהל חינוך, יניב שפירה מנהל משכן לאמנות, עדה בלאו מנהלת חינוך מוזיאלי לגיל הרך, יוזמת ורכזת הפרויקט "ביחד" במשכן, מפקחות משרד החינוך, מדריכות הפרויקט, וופה חוסיין מהמטה לחינוך אזרחי וחיים משותפים וכל 12 הגננות המשתתפות בפרויקט.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים