דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> פרס מפעל חיים לד"ר גברוש נחושתן מיזרעאל
 

פרס מפעל חיים הוענק לד"ר גברוש נחושתן מיזרעאל, יו"ר עמותת דורות בגלבוע, בגין פועלו בתחום הגרונטולוגיה- מדעי ההזדקנות

 

ראש המועצה, עובד נור ומנכ"לית העמותה, מרים ורד, בהמלצתם המשותפת להענקת הפרס: "איש חזון ומעשה, איש של שיתופי פעולה, הפועל לאורם של ערכים אנושיים ומוסריים, איש מקצוע מוערך"

 
8.2.16
הפרס הוענק לד"ר נחושתן, העוסק בחקר מדעי ההזדקנות, תושב יזרעאל, בטקס שהתקיים בשבוע שעבר (2.2) מטעם האגודה הישראלית לגרונטולוגיה בגני התערוכה בת"א, זאת לאחר שהומלץ לוועדה על ידי ראש המועצה, עובד נור ומנכ"לית דורות בגלבוע, מרים ורד.
בארבע עשרה השנים האחרונות  משמש ד"ר נחושתן  בהתנדבות בתפקיד יו"ר עמותת "דורות בגלבוע", מוביל ומעורב בארגון ובקידום יעדיו ומטרותיו לקידום איכות חיי הזקנים בגלבוע. כחבר קיבוץ  ממשיך ד"ר נחושתן  לעבוד מספר שעות שבועיות במפעל בקיבוץ יזרעאל  על בסיס קבוע.
 
"איש חזון ומעשה, איש של שיתופי פעולה, הפועל לאורם של ערכים אנושיים ומוסריים, איש מקצוע מוערך, איש צנוע וחם. גם פעילותו ההתנדבותית ארוכת השנים במגוון רחב של תחומים הקשורים לזקנה ראויה להערכה עמוקה ופרוסה על פני מרחב גדול. ד"ר נחושתן מיוחד בבחירה האישית שלו להקדיש את חייו האישיים והמקצועיים לתחום הזקנה והתמיכה הפליאטיבית. טביעת ידו המקצועית ניכרת בשירותים לוותיקים ברמה הארצית ותרומתו לכולנו ראויה להערכה עמוקה ורבהד"ר גברוש נחושתן ראוי ביותר לקבלת תעודת הוקרה על מפעל חיים, אנו מאמינים שהאגודה הישראלית לגרונטולוגיה תקבל את ההחלטה הנכונה, ותעניק לו תעודת הוקרה בהערכה על פועלו המקצועית והאיכותי ארוך השנים", סיכמו עובד נור ומרים ורד מכתב המלצה מקיף שתיאר על פני ארבעה עמודים את כל תחומי הפעילות והתרומה למדע, למחקר, לחברה ולקהילה.

 
בנימוקי הפרס נכתב בין היתר: "ד"ר נחושתן הוא חוקר, מרצה, מפתח, יוזם, מקדם, מכשיר, יועץ, תומך, פועל, מנחה, מלמד, מוביל ומתנדב עשרות שנים בתחום הגרונטולוגיה, תוך התמקדות בזקנה במרחב הכפרי. מחקריו, כתביו, תרגומיו וספריו מהווים לכולנו אבן דרך להבנת הזקנה וצרכיה הייחודים במרחב הכפרי", כתבה יולי גת, יו"ר ועדת הפרס מטעם העמותה.  
 
ההמלצה הוקראה מעל בימת הכינוס של האגודה, בפני מאות אנשי מקצוע העוסקים בגרונטולוגיה, מרצים וחוקרים, במעמד מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי, נציגי הכנסת, הג'וינט, משרד הרווחה ועוד. "בתום הקראת הנימוקים לפרס, עמד הקהל על רגליו ומחא כפיים דקות ארוכות", מסרה מרים ורד, "ניכר היה שגברוש, אשר בני משפחתו הגיעו במיוחד לאירוע, התרגש מאוד והוא הודה להם רבות. יש בין דורות לגברוש קשרי חברות אמיצים, ואני גאה מאוד בבחירה ומודה לראש המועצה על הפנייה המשותפת לוועדה. ביחד נמשיך כולנו לפעול לשרת את ותיקי הגלבוע".
 
ד"ר גברוש נחושתן, יליד 1932, עלה לארץ מגרמניה בהיותו בן 3. בגיל 15 הצטרף לקבוצת גבע במסגרת חברת הנוער הארצישראלי. לאחר מכן הצטרף לקיבוץ יזרעאל ועסק משך 20 שנה במטעים וברפת.
בגיל 40 החל את לימודיו האקדמיים בתחום העבודה הסוציאלית, סיים תואר ראשון ושני ואת לימודי הדוקטורט השלים בגרונטולוגיה ובסוציולוגיה של הרווחה ותכנון החברתי באוניברסיטת אוטרכט בהולנד.
עם סיום הדוקטורט שב לארץ והשתלב כמרצה וחוקר בחוג לעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה. ד"ר גברוש נחושתן הינו גרונטולוג בעל ותק של שנים רבות, מראשוני הגרונטולוגים וחוקרי הזקנה במרחב הכפרי.
הוא מהמובילים ומהראשונים בארץ ללמידה מעמיקה ולהבנת תהליכי הזיקנה בכלל, ובמרחב הכפרי בפרט. עיקר פעולותיו של ד"ר גברוש נחושתן התמקדו בהעלאת המודעות את צרכי הזקנים בפני גורמים וקובעי מדיניות ברמה האזורית והארצית, בהכשרת דורות של אנשי מקצוע וצוותי רווחה, בייעוץ לפיתוח מגוון שירותים מותאמים לזקני המגזר הכפרי ולהקמת מרכזי יום אזוריים רב שירותיים. 
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים