דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> פרס מפתח הלב ליסודי סנדלה ונעורה בגלבוע
 
 
 
 
משרד החינוך העניק לאחרונה, פרס "מפתח הלב" לערכים חינוכיים, לשני בתי ספר יסודיים בגלבוע  נעורה וסנדלה. שני בתי הספר, נמצאו ראויים לפרס, הודות לפרויקט "מפתח הלב", אותו הם מפעילים, זה כשלוש שנים, במסגרת מודל שפת המצוינות שבחסות מינהל החינוך במועצה האזורית הגלבוע .

 בבית הספר היסודי "נעורה", כמו בבית ספר "סנדלה", ממשיכים לדברי שני מנהלי בתי הספר, להוריד שיעור האלימות במידה משמעותית, הודות לפרויקט ערכי-חינוכי "מפתח הלב". הפרויקט מצליח לדבריהם, להטמיע בקרב תלמידי בתי הספר, במקום כעסים ומריבות - ערכים של סולידאריות, כבוד, נתינה, מעורבות חברתית, אכפתיות וערבות הדדית.
תלמידות בנעורה בשעור יצירה ואומנות
 ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר שיבח את מנהלי שני בתי הספר, את המורים והתלמידים ואמר כי החינוך לערכים נורמטיביים, כמו אהבה, כבוד, מעורבות, ועוד, מהווה תפיסה, המאמינה במיצוי יכולותיו של התלמיד, לצד בניית מיצוב חוסן נפשי המאפשר יכולת השתלבות במרחב חברתי מגוון. "אנו גאים במצע החינוכי-ערכי המוענק לילדינו בשני בתי הספר", אמר עטר.
מנהל בית הספר "נעורה", טהא זועבי, מסר כי במסגרת הפרויקט, מתמקד בית הספר מידי חודש, בנושא ערכי, כמו כבוד, או עזרה הדדית, סובלנות וכדו', כאשר בהנחיית רכזת החינוך, רולא דראושה, מצטרפים תלמידים בוגרים לתלמידי כיתות נמוכות, ובמשך כשתי שעות חינוך, לומדים התלמידים – גדולים וקטנים יחד, כישורי חיים שונים. "התלמידים הבוגרים משמשים 'שגרירי מפתח הלב', לתלמידים מכיתות נמוכות, הם יוצרים חונכות ובמסגרתה מנחילים להם ערכי חיים. הפרויקט עורר עניין רב מאד, ועקב כך, המליצה המדריכה האזורית של משרד החינוך, חמד כיפאח, האחראית על התכנית, למשרד החינוך להעניק לנו את הפרס", ציין מנהל בית הספר נעורה, טהא זועבי. גובה הפרס: 5000 שקל.  
 מנהל בית הספר "סנדלה", סמיר עומרי, שבית ספרו זכה לפרס דומה, ציין כי בית הספר על תלמידיו ומחנכיו, גאים בקבלת פרס החינוך לערכים. "החינוך לערכים העלה משמעותית את המוטיבציה ללמידה בקרב התלמידים. יתירה מזאת, העובדה כי תלמידים בוגרים משמשים מחנכים לזוטריהם, יוצרת אינטגרציה למיזוג חינוכי בין תלמידים. גם בכפרנו ירדה האלימות במידה ניכרת הודות לפרוייקט הערכי", אמר מנהל בת הספר סנדלה.
דרור ללוש, ראש מינהל החינוך במועצה בירך גם הוא את שני בתי הספר, מנהליהם, מחנכיהם והתלמידים. "הערכים הנרכשים בשני בתי הספר, הם נכסי תרבות יקרי ערך, לעידוד יצירתיות, חשיבה והעשרת עולם הידע של התלמידים", אמר.
   
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים