דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> פתיחת שנת הלימודים בגלבוע בסימן הקמתו של ביה"ס חדש ועוד..
 

פתיחת שנת הלימודים בגלבוע בסימן הקמתו של ביה"ס חדש, והרחבה דרמטית של תכניות ערכיות-חברתיות בין כותלי בתי הספר

עובד נור: "שנת הלימודים תשע"ח תתמקד בישום חזון החינוך בגלבוע ובכך תהווה מופת לחינוך המקדש את החיים המשותפים, והצמחת דורות של ילדים ערכיים, הרואים בשונה את ההזדמנות להעצמה".

 
 
תלמידי בתי הספר וילדי הגנים במועצה אזורית הגלבוע יחזרו השבוע לספסלי הלימודים וביחד עם הצוותים החינוכיים יפתחו בחגיגות את שנת הלימודים תשע"ח. השנה עומד מספר התלמידים במערכת החינוך בגלבוע על למעלה מ- 9100 (כולל ילדי הגנים והגיל הרך). לרשותם עומדים 16 בתי ספר, 66 גני ילדים וכ- 15 מסגרות של פעוטונים (גילאי 0-3). נרגשים במיוחד היו השנה 516 תלמידי כיתות א', אשר בליווי הורים וסבים, יכנסו בפעם הראשונה לשערי בית-הספר. מדובר במחזור גדול שיאכלס כ- 24 כיתות א'. ביחד עם עשרות צוותי הוראה וחינוך, מזמנת פתיחת שנת הלימודים את השתתפותם של אלפים מתושבי הגלבוע.
 
במינהל החינוך בגלבוע, פעלו סביב השעון בשיפוץ, גינון, צביעה ושדרוג מבני החינוך וסביבתם להבטחת פתיחתה של שנת הלימודים. דגש מיוחד ניתן לביצוע עבודות להעלאת רמת הבטיחות. בין השאר בוצעה הצללה נדרשת בביה"ס נר-הגלבוע, ונבנה מבנה חדש בעמק-חרוד המכיל 8 כיתות חדשות. בנוסף לשיפוצי הקיץ הנרחבים, יושקעו במהלך החודשים הקרובים (עד סוף שנת 2017), כ-1.5 מיליון שקל במגוון של פרויקטים שנועדו לשדרוג ושיפור סביבת הלימודים בבתי הספר. כחלק מהיערכות נרשמה התגייסות מלאה של שאר המחלקות במועצה, על מנת להבטיח פתיחת שנה ללא תקלות. גם השיטור הקהילתי בגלבוע התגייס במלואו למען ליווי התלמידים בימי הלימודים הראשונים, והגברת המודעות לבטיחות בדרכים. בשל חג הקורבן, יחלו הלימודים במגזר הערבי שבגלבוע באמצע שבוע הבא (ב-5 לספטמבר).
 
ראש המועצה, עובד נור יסייר בכל בתי הספר בגלבוע, במהלך השבוע הראשון של שנת הלימודים, על מנת לברך את התלמידים, לסייר בחדרי המורים, ולהיפגש עם הורי התלמידים. ראש המועצה עקב במהלך הקיץ מקרוב אחר העבודות בביה"ס ויבקש להקדיש את סיוריו להענקת שי אישי לתלמידים. לדבריו: "יום פתיחת שנת הלימודים הוא יום חג בגלבוע. אנו מתנהלים לאור האמירה הארגונית לפיה "החינוך הוא התשובה לכל השאלות!" ומכאן גם נגזרת מידת ההשקעה ותשומת ליבנו. שנת הלימודים תשע"ח תתמקד בישום חזון החינוך בגלבוע ובכך להוות מופת לחינוך המקדש את החיים המשותפים, והצמחת דורות של ילדים ערכים, הרואים בשונה את ההזדמנות להעצמה. אני מבקש לאחל לכולנו, שנה של יצירה, צמיחה, והרחבת אופקים". 
 
במוקד פתיחת שנה"ל בגלבוע עומדת הקמתו של ביה"ס הדמוקרטי, שייתן מענה לצרכי חינוך בוערים, ובראשם ניסיון לרווח את בתיה"ס היסודיים, והענקת אפשרויות גיוון ובחירה להורים ולילדים. יהיה זה ביה"ס הדמוקרטי השלישי שיוקם במחוז הצפון, והוא יקלוט בשנה"ל הקרובה תלמידים לכיתות א', ב' ו-ג'. המתכונת לתחילת פעילותו תהיה בצורת "ביה"ס צומח", הגורס כי מעתה, ובכל שנת לימודים חדשה, תפתח כיתה א' חדשה בביה"ס עד הגעה לכיתה י"ב, כך שבסוף התהליך יהיה זה ביה"ס שישרת תלמידים לכל אורך שדרת כיתות הלימוד. ביה"ס יוכר כאזורי ויוכלו להיקלט בו תלמידים מרשויות שכנות. ביה"ס הדמוקרטי "אלי מרחב" ינוהל ע"י אורי ברזק, והוא יפעל ע"פ עקרונות פדגוגים מוגדרים ובראשם זכות בחירה לתלמיד לפי צרכיו. בנוסף יושתת ביה"ס על עקרונות של העמקה במיידע ולא שינון, דיאלוג כערך (בין הילדים לבין המבוגרים ובינם לבין עצמם), דרכי הערכה מגוונות, למידה בקבוצות קטנות, הבעת דעה והשפעה וכדומה.
 
חברי הנהלת המועצה האזורית גלבוע, חברי המליאה, ונציגי מועצת החינוך, ייקחו חלק וישתתפו אף הם בטקסי פתיחת השנה, בכל מוסדות החינוך בגלבוע בימים הראשונים ללימודים. השנה מצטרפים לצוות החינוך בבתי הספר בגלבוע פנים חדשות: בביה"ס היסודי נעאורה נכנס לתפקיד המנהל מוחמד אבו-עקל; בביה"ס יסודי סנדלה, נכנסה לתפקידה כמנהלת איה עומרי; ואילו חט"ב "אחווה-נעאורה", ינוהל מעתה ע"י מוחמד זועבי. בנוסף, ניתן למצוא בכוחות החדשים, גם את רוני קורייש, שהחל באחרונה את עבודתה כמנהל חט"ב ויצו ניר-העמק, לאחר שהחליף את אשר בן, שניהל את חט"ב בהערכה גדולה ולאורך שנים רבות.
 
כשיקוף לחזון החינוך בגלבוע, יושם דגש במהלך שנה"ל תשע"ח על קיום החיים משותפים בגלבוע וטיפוח זהות ושייכות למקום. במהלך השנה יתקיימו בגלבוע מספר שיא של תכניות להעצמה ערכית חברתית. בין השאר- תורחב משמעותית תכנית "יחד" ותכלול השנה את כל תלמידי כיתות א', שיצטרפו לכל הגנים בגלבוע המקיימים פעילויות משותפות. תכנית "כוללנא", המפגישה ערבים ויהודים סביב אומנות ומוסיקה, תשודרג כך שתפעל השנה בכלל כיתות ה'. "מפגשי שכנים" של שכבות ט' במועצה, יעמיקו ויכללו פעילויות בבית יגאל אלון ובמשכן לאומנות. גם מיקומם של תכניות העשרה והמדעים לא נפקד כאשר "רשות המח"ר" ממשיכה להמריא ולראשונה השנה ילמדו המורים מתמטיקה בעזרת רובוטיקה מתקדמת! בגלבוע מתחברים לתכנית שר החינוך לחיזוק הצפון ובחרו לנתב את ההשקעה לצורך מיסוד תכנית חדשה המיועדת לתלמיד כיתות ו', העומדים לקראת המעבר לחטיבה בינים (מהיסודי). מטרת התכנית היא לחזק את מקורות העוצמה ולפתח את המסוגלות העצמית של התלמידים, ובכך לסייע בפיתוח שליטה בכעסים ושיפור מיומנויות חברתיות.
 
"אנו מצוידים בעקרונות מנחים בעלי ערכיות מדהימה", אומר יאיר ילובסקי, ראש מינהל החינוך בגלבוע. "אני מאחל לתלמידים בכל מערכות החינוך, להורים ולצוותי החינוך,  שנה עשירה בחוויות טובות. יחד נמשיך לקדם תכניות ייחודיות, לפתח ולהרחיב את הדיאלוג בין הקהילות, לקדם מצוינות, וכמובן, המשך עבודה חברתית וערכית בכל שכבות הגיל".
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים