דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> פתיחת שנת הלימודים תשע"ז בגלבוע
 

ראש הממשלה ושר החינוך פותחים את שנת הלימודים תשע"ז, בביה"ס "טמרה - העמק"

עובד נור: "מברכים את רה"מ ושר החינוך שבחרו לפתוח את שנת הלימודים בגלבוע, מופת לחינוך המקומי המקדש את הדו-קיום, והצמחת דורות של ילדים ערכים, מתקני עולם, הרואים בשונה את ההזדמנות להעצמה ולפריחה".  

 

פתיחה חגיגית במיוחד נכונה לתלמידי תלמידי בתי הספר וילדי הגנים של המועצה האזורית הגלבוע, החוזרים לפקוד את ספסלי הלימודים, וזאת על רקע החלטתו של רה"מ מר' בנימין נתניהו, ושר החינוך, מר' נפתלי בנט, לפתוח את שנת הלימודים תשע"ז בגלבוע. השניים יגיעו לטקס פתיחת השנה שיערך בביה"ס היסודי "טמרה- העמק", השוכן בישוב טמרה (יזרעאל). עובד נור, ראש המועצה: "המובילות של התעשייה בגלבוע והעבודה המשותפת עמם, מחייבת אותנו להתגייס ולהחזיר את החינוך הטכנולוגי למרכז הבמה. אנו מתכוונים לעשות רבות למען קידום היצירתיות והמצוינות בחינוך, ואני קורא לרה"מ ולשר החינוך, לראות את צורך השעה, ולתמוך בקידום וטיפוח החינוך הטכנולוגי בגלבוע".
 
נרגשים במיוחד היו השנה כ-700 תלמידי כיתה א', אשר בליווי הורים וסבים, יכנסו בפעם הראשונה לשערי בית-הספר. מדובר במחזור הגדול ביותר של תלמידי כיתה א' המשקף את הצמיחה הדמוגרפית המרשימה בגלבוע. את שנת הלימודים תשע"ז יפתחו כ- 9000 תלמידי הגלבוע (כולל ילדי הגנים), כאשר לרשותם עומדים 14 בתי ספר, כולל חטיבות ביניים, ו-65 גני ילדים. ביחד עם עשרות צוותי הוראה וחינוך, מזמנת פתיחת שנת הלימודים את השתתפותם של אלפים מתושבי הגלבוע.
 
ראש המועצה, עובד נור יסייר בכל בתי הספר בגלבוע, במהלך היומיים הראשונים של שנת הלימודים, על מנת לברך את התלמידים, לסייר בחדרי המורים, ולהיפגש עם הורי התלמידים. לדבריו: "יום פתיחת שנת הלימודים הוא יום חג בגלבוע. כמי שרואה בחינוך תשובה לכל השאלות, וההשקעה החשובה והמשתלמת ביותר, אני מבקש לאחל לכולנו, שנה של יצירה, צמיחה, הרחבת אופקים, ושגשוג". 
 
במינהל החינוך של המועצה, מדווחים על עבודות סביב השעון בשיפוץ ושדרוג מבני החינוך וסביבתם להבטחת פתיחתה של שנת הלימודים. דגש מיוחד ניתן לביצוע עבודות להעלאת רמת הבטיחות והנגישות. כחלק מהיערכות נרשמה התגייסות מלאה של שאר המחלקות במועצה, על מנת להבטיח פתיחת שנה ללא תקלות. גם השיטור הקהילתי בגלבוע התגייס במלואו למען ליווי ימי הלימודים הראשונים. במהלך השבוע הקרוב יוצבו השוטרים בקרבת בתי הספר, וילוו את התלמידים בהגיעם בבוקר ובעת הפיזור אחה"צ. 
 
בנוסף לביקור רם הדרג, תפתח שנת הלימודים בגלבוע בסימן התחלת מימוש ערכי חזון החינוך- לראשונה יהיו מרבית הפעילות בבתי הספר בגלבוע, כנגזרת מעשית מהחזון שגובש לפני כחצי שנה. עובד נור: "אני גאה בחזון החינוך שנוצר בתהליך ציבורי יוצא דופן. הוא נוגע בכל תחומי החינוך, מטפח זהות וגאווה מקומית, מקיים גשר וקשר בין העבר לעתיד, ומקדש השכלה. בעבודה משותפת עם הצוותים החינוכיים נדע לתרגם חזון זה- הן למעשים חדשים למען החברה, והן להמשך פעילות למען הקהילה. בכך נשרת את המטרה הרוצה בטובת חינוך איכותי לילדי הגלבוע".

 
חברי הנהלת המועצה האזורית גלבוע, חברי המליאה, ונציגי מועצת החינוך, ייקחו חלק וישתתפו אף הם בטקסי פתיחת השנה, בכל מוסדות החינוך בגלבוע ביום הראשון ללימודים. השנה מצטרפים לצוות החינוך בבתי הספר בגלבוע פנים חדשות: בביה"ס "הרב-תחומי עמק חרוד" נכנסה לתפקיד מנהלת ביה"ס לילך שטיין, בביה"ס "חט"ב מוקביילה" נכנסה לתפקיד המנהלת תאייד אלג'מאל, בביה"ס "היסודי עמק חרוד", נכנסה לתפקיד המנהלת הילה גולן, ואילו לתפקיד מנהל "אורט אחווה גלבוע" נכנס לתפקיד עבד אבו-אחמד. בנוסף, ניתן למצוא בכוחות החדשים, גם את גליה בזק שהחלה באחרונה את עבודתה כמנהלת תחום בתיה"ס במנהל החינוך.
 

"אנו מצוידים בעקרונות מנחים בעלי ערכיות מדהימה", אומר יאיר ילובסקי, ראש מינהל החינוך בגלבוע. "אני מאחל לתלמידים בכל מערכות החינוך, להורים, לצוותי החינוך, ועובדי בתי הספר והגנים, שנה של למידה וחוויה. לאחר שגובש חזון שבמרכזו ילדי הגלבוע, הרי שאנו מחויבים לפרוט זאת לתכניות מעשיות ולפעילויות שבהלימה לערכי הגלבוע, והנוגעים בכל רבדי האוכלוסייה והצרכים הקיימים במרחב הכפרי. נמשיך לפיכך לקדם תכניות ייחודיות, לפתח ולהרחיב את הדיאלוג בין קהילות בגלבוע, לקדם מצוינות, וכמובן, המשך עבודה חברתית וערכית בכל שכבות הגיל".
 

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים