דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> פתיחת שנת פעילות החוגים במרכז דורות בגלבוע
 

דורות בגלבוע פותחת את שנת הפעילות בגידול ניכר במספר הנרשמים לחוגי הקתדרה; נחנך "מפגש ראשונים" לרווחת וותיקי הגלבוע

 

השבוע נפתחה רשמית שנת הפעילות (תשע"ז) בדורות בגלבוע, המרכז האזורי לוותיקי מ.א. הגלבוע. זו השנה ה-17, לפעילות המקום אשר רושם גידול ניכר במספר הנרשמים, ומציע לוותיקים מקום איכותי ויפיפה, ובו מגוון רחב ועשיר של חוגים, סדנאות, פעילויות, מערך שירותים ומסגרות להתנדבות.
 
אירוע הפתיחה השנה היה חגיגי במיוחד כאשר הוא נוצל לטקס חנוכת "מפגש ראשונים", אותו מקום מפגש-אירוח, המופעל כבית קפה נגיש, לרווחת הוותיקים. "מפגש ראשונים" הוא תולדה של רצון הנהלת דורות לשפר את מקומות המפגש שמציע המקום, והצורך לשפץ את לובי הכניסה. חנוכת "מפגש ראשונים" הוא סופו של תהליך מרגש, בו נטלו חלק רבים מוותיקי הגלבוע, אשר פתחו את לבכם וכיסם והעלו תרומה כספית למימון הפרויקט. את הכבוד בגזירת הסרט (לפתיחת המקום) ביקשו בהנהלת עמותת דורות להעניק לעובד נור (ראש המועצה), ולעטרה דור-סיני (מושב מולדות), אחת ממייסדות "עמותת דורות" אשר רכזה שנים רבות את תחום ההתנדבות במקום.   
 
שנת תשע"ז שנפתחה בדורות בגלבוע, מצביעה על גידול ניכר של למעלה מ-12%, במספר הנרשמים לחוגי הקתדרה (לעומת שנה שעברה), כמו גם ליחידת מרכז היום. בקתדרה עצמה נפתחו השנה 98 חוגים וסדנאות, אותם יעבירו למעלה מ-70 מרצים מובילים בתחומם המגיעים מעולמות תוכן מגוונים. בין חוגי הלימוד הפופולאריים ביותר השנה ניתן למצוא את החוגים: רואים עולם, מוח וחושים (מדע-המוח), חוגי ארכאולוגיה, והיסטוריה בראי האקטואליה (של עמוס דותן), שהפכה השנה לחוג שבועי. סה"כ הקתדרה שבדורות פותחת את השנה עם כ-3000 הרשמות, כאשר מספר חוגים עדיין מקיימים הרשמה פעילה.
 
עובד נור, ראש המועצה: "החיים בגלבוע שאנו מכירים היום, הם בזכות הוותיקים שנמצאים כאן בדורות.  זוהי זכות גדולה לתמוך במערך השירותים המתקיים ומתפתח תדיר, והמציע פעילות מגוונת ואיכותית. אני גאה לעמוד בראש מועצה המתייחסת בכבוד הראוי לוותיקיה. האמירה "והדרת פני זקן" משמשת לנו כתכנית עבודה, ואנו מוקירי תודה וגאים בוותיקי הגלבוע. נמשיך לפעול לפיכך במסירות על מנת להוסיף לתחושת ההנאה והסיפוק בחיי הוותיקים".
 
מעבר לפתיחת קורסי הלימוד בקתדרה, ראוי לציין את תכנית מופ"ת, המיועדת לניצולי שואה, המחדשת פעילותה במשנה מרץ, וכן את פתיחת תערוכת יחיד, של האמן אלי בכנר, שמיטב יצירותיו ועבודותיו נעשו על ידו, במרכז שבדורות.

 
"זוהי שליחות של כל הצוות לספק לוותיקי הגלבוע את השירותים האיכותיים להם זכאים ואשר מעשירים את עולמם", אומרת מרים ורד, מנכ"ל העמותה "דורות בגלבוע". לדבריה "תקופת החיים כיום של "וותיק", נפרסת לעיתים על פני 30 שנה. זהו פרק זמן משמעותי שיש להקנות לו תכנים ומיידע, מעניין ומעשיר, שממלא את עולם הנפש והרוח של הוותיק".
 
"דורות בגלבוע" הינו מוקד של חיים פעילים ושוקקים, שאיכותו פעילויותיו מתאפשרים משילוב כוחות ומסירות יוצאת דופן של כלל העושים במלאכה - חברי העמותה, הסגל המקצועי והמתנדבים הרבים הפועלים מתוך שליחות ערכית וחברתית.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים