דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> פתיחת תערוכות סתיו במשכן לאמנות, עין חרוד
 

משכן לאומנות בעין חרוד משיק בסופ"ש את תערוכות לסתיו 2016

התערוכות משלבות בין הפיסול הישראלי החדש ,מיצגי וידאו ותערוכת ציורים מרתקת. התערוכות יוצגו עד דצמבר 2016

להלן פירוט 4 התערוכות:

אביטל כנעני: אחר הרוח

תאריך: 1.10.2016 - דצמבר 2016
אוצרת: רונה סלע

אביטל כנעני (ילידת 1978) היא מהנציגות הבולטות של הפיסול הישראלי החדש. כנעני, נכדתו של יחיאל שמי, מטעינה את עבודותיה בערכים חדשים וזאת מתוך מודעות והיכרות עמוקה עם עולם האמנות הישראלי ובזיקה אליו. בעבודותיה היא יוצרת מעין אלטרנטיבה נשית, כמו לירית, לפיסול המודרניסטי הישראלי המזוהה עם הגברי והקשוח, הברזל החלוד והאבן.בתערוכה החדשה של אביטל כנעני שתתקיים במשכן לאמנות בעין חרוד )ספטמבר 2016 ( מניחה אביטל כנעני בחלל גופים גדולי מימדים שמשרטטים את הריק. היא בונה אובייקטים חלולים מפורמייקה, מרוקנים, חסרים, שרק הקונטור הקליפתי מגדיר אותם, כמו רושמת באמצעות האוויר את החלל. האוויר התוחם אותם והריק, בשונה מאריסטו, הוא הבסיס שלה לעבודה. המרחב שמגדיר אותה. אותו היא מדגישה; בתוכו היא נעה.

 

נגה לינצ'בסקי: לרשום את הזמן

תאריך: 1.10.2016 - דצמבר 2016
אוצר: יניב שפירא

נקודת המוצא לתערוכת היחיד של נגה לינצ'בסקי האניגמה של השעה היא בחללי המשכן לאמנות, עין חרוד. לינצ'בסקי ממשיכה את עיסוקה החקרני בהשתנות הזמן ועושה זאת באמצעות קשב והתבוננות בפתרונות הארכיטקטוניים הייחודיים של שמואל ביקלס, אדריכל המוזיאון: היחס בין חוץ ופנים והשתנות האור בחללי המוזיאון. התערוכה תורכב מעבודות וידאו שצולמו בחצר הפנימית של המוזיאון ובחללי המוזיאון בשעות היממה השונות ובעונות השנה המתחלפות. הללו ישתלבו בעשרות רישומים ובהם הכיתוב time passes (הזמן עובר). 


עליזה אורבך: חיים 

תאריך: 1.10.2016 - דצמבר 2016
אוצר: גיא רז


במבואת התערוכה מוצבת העבודה "לנה" כמעין מקרא לציר הצפייה – מלידה
למוות, משך 
החיים, כמו מסע מים אל ים. המרחב הראשון מציג את צילומי האבן, הברזל, הקבצנים והנוף של ירושלים, את המבט המאוחר אל שכונת הדר בחיפה ואת צילומי הילדים. המרחב השני הנמשך מהראשון מציג את דיוקנאות אנשי התרבות ואת סדרות הנשים – נשים בעבודה ואמהות. המרחב השלישי מציג את הטרילוגיה המרכזית – ראשונים, עולים וניצולים. המרחב הרביעי מציג את סדרות נוף הארץ – אלגיה, חורבות וד' אמות. המרחב החמישי והאחרון מציג את סדרת השיר על הים. 
 

 

אלימה: הציורים השחורים

תאריך: 1.10.2016 - דצמבר 2016
אוצר: יניב שפירא

'הציורים השחורים' של אלימה ריטה (2013-1932) שייכים לפרק המאוחר והאחרון ביצירתה, מאז שנת 2005. אלו הם גיליונות נייר בגדלים משתנים, המשמשים כמראה פנורמית של יצירתה מכל השנים. ששלל הסימנים והצורות המתלכדים בהם מהווים מעין לקסיקון חזותי שנע מביטוי אקספרסיוניסטי ואמוציונלי למשטחי צבע רבועים רציונליים, מרישום אקספרימנטלי וחופשי לקו מדוד ושקול. בתוך כך מהדהדים בהם זיכרונות ממראות נוף, שהוו לה מקור השראה ושבאו לידי ביטוי בעיקר בהדפסיה המאוחרים: פסים מקבילים המדמים תלמים חרושים או שדרת ברושים, ריבוע שחור שהוא כחלקת שדה, קו אופק מעוקל המשמש כפסגה של הר או מפל, קווקוו אינטנסיבי המעלה על הדעת שדה פרגים או חרציות. עבודות אלה סוגרות מעגל ובה בעת מאפשרות את פתיחתו של מעגל חדש. שאיפתה המתמדת של אלימה לחדש ולהתחדש במסגרת המדיום האמנותי נעשית לאור עקרונות אמנותיים המזוהים עמה - "התרכזות בעיקר", "העמדה של כוח מול כוח", "ריכוז של אמירה" ובחינה של גבולות השפה. במקרה שלפנינו הם ניכרים ביכולתה לרדת לעומקו של השחור - איכויותיו, תכונותיו, כוחו ונוכחותו החזותית מגולמים בהצרה שכמו ממצה את תפיסתה: "כשאני משתמשת היום בשחור", היא אומרת, "זה מתוך רצון לומר את העיקר, מבלי להיכנס לפרטים. הוא הדבר הראשון שנעשה. כתם שחור הוא מעשה בריאה. הוא מוחלט. הוא גם הסוף". 
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים