דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> פתרון בכביש 60 בגלבוע עוד בחורף הנוכחי
 

עבודות על הכיכרות בכניסה ליישובים סנדלה, גן נר, ומגן שאול- יחלו במהלך החודשיים הקרובים. שביעות רצון במוא"ז גלבוע בעקבות פגישה עם שר התחבורה ומנכ"ל חברת נתיבי ישראל: במהלך שנת התקציב הנוכחית יוסדרו הכניסות, ותיבנה מדרכה עבור יישוביי גוש יעל

במסגרת קידום ומציאת פתרונות לבעיות תשתיות תחבורתיות בגלבוע, נפגש עובד נור, ראש המועצה, עם שר התחבורה, מר' ישראל כ"ץ במטרה לקדם בעיות בטיחותיות ותחבורתיות בגלבוע. בפגישה השתתף מנכ"ל חברת נתיבי ישראל, מר' ניסים פרץ, וכן בני סיגל, מהנדס המועצה, על מנת לקיים תקשורת בלתי אמצעית במטרה לקדם בדחיפות את הנושאים שעל הפרק.

בראש הדברים עומד נושא כביש 60 ומפגעיו הבטיחותיים. כזכור, מאז פתיחת מעבר ג'אלמה, כביש זה משמש כעורק תחבורה עיקרי המחבר בין צפון הארץ לעיר ג'נין. כתוצאה מכך נעים על הכביש אלפי רכבים, כולל משאיות כבדות, ויוצרים עומס חריג, זאת בעוד תשתיות הכביש ישנות ואינם הולמות את כמות המכוניות. מצב זה יוצר סכנה לתושבי שלושת היישובים לאורכו של הכביש, אם בנסיעה על הכביש ואם בניסיונות לצאת מהיישובים אל הכביש המחבר אותם בואכה עפולה.

עובד נור ונציגי המועצה שמחו להתעדכן מהשר ומנכ"ל חברת נתיבי ישראל על כך שהושלם (כפי שהובטח) שלב התכנון המפורט של הכיכרות בכניסה ליישובים, וכי כעת הדבר עומד בפני יציאה לביצוע עוד במהלך החורף הקרוב. על פי המתוכנן יחלו העבודות בכביש, שיכללו בניית כיכרות רחבות בכניסה ליישובים- סנדלה, גן-נר, מגן שאול, במהלך החודשים פברואר- מרץ הקרובים. בכך יינתן מענה בטיחותי לכניסת התושבים ליישובים. לגבי שיפוץ והרחבה של הכביש העובר בין הכיכרות, יימשכו המגעים בין כל הגורמים, כולל משרד הביטחון (האחראי מנהלתית למעבר הגבול ודרכי הגעה), עד למציאת פתרון מניח את הדעת. 

עובד נור: "זה כשנה וחצי אנו פועלים לקדם תכנון, ביחד עם חברת נתיבי ישראל, על מנת להסדיר כיכרות בכניסות ליישובים. כיום המצב לא תקין ואני שמח להיווכח ששר התחבורה ובכירים בחברת נתיבי ישראל רואים עין בעין עמנו את מצוקת התושבים ופועלים אתנו לפתרון. צריך לשבח על האוזן הקשובה והנכונות לפעול שמצאנו במשרד התחבורה ובחברת נתיבי ישראל. בהמשך ובשיתוף פעולה של כל המשרדים נפעל למען הרחבת הכביש וייצרת תנועה בטוחה לכולם".

בטרום התקבלה הבשורה על תחילת העבודות סקרו הגורמים את נושא ההסדרה בכביש 60, כאשר תכנון הפתרון התחבורתי החל כבר לפני 10 שנים, אך קיבל דחיפות וזירוז רק בשנה האחרונה. על פי הסיכום עם חברת נתיבי ישראל, מוגדר הפרויקט כעת כמוקד סיכון והתייחסות עליו בהתאם.

בנוסף לסוגית כביש 60, התחייבו בכירי משרד התחבורה וחברת נתיבי ישראל לקידום פרויקט עוד בשנת התקציב הנוכחית, שעיקרו כביש הנכנס ליישובי גוש יעל ומדרכה רחבה הכוללת תאורה שתבנה במקביל לכביש המוביל מכיכר גוש יעל ועד לצומת יזרעאל. מדובר במדרכה לאורך של כ- 2 ק"מ שתהווה פתרון בטיחותי ואיכותי להולכי הרגל (והעוסקים בריצה). בנוסף למדרכה יעשה ריבוד והרחבה של הכביש, ולמעשה יוסדרו כל הכניסות ליישובים שבגוש יעל- אביטל, פרזון ועד מיטב. על פי המתוכנן ייחלו העבודות במקום במהלך הרבעון השני של שנת 2017.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים