דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> פתרון עימותים בגלבוע
 

תכירו: הוועדה לפתרון עימותים בגלבוע

חברי הוועדה, תלמידים מעמק חרוד, הוסכמו לפתור עימותים בתוך בית הספר בתקשורת לא אלימה 

 
 
20.3.2016
 

הוועדה הוקמה בעקבות יוזמת התלמידים, בהנחייתה של יועצת בית הספר, ד"ר ענת יצחק פישמן, בשיתוף ותמיכת מינהל החינוך ותכנית עיר ללא אלימות מטעם המועצה האזורית הגלבוע.  ליאורה דותן, מנהלת בית הספר היסודי עמק חרוד: "בית הספר חרט על דגלו את ראיית הפרט על איכויותיו וצרכיו הייחודיים, תוך שימוש בעקרונות התקשורת המקרבת, התקשורת הלא אלימה ומתוך ראייה זו הקים עם השותפים לתכנית את ועדת פתרון עימותים בין ילדים, שפועלת בהצלחה רבה ובהתנדבות של התלמידים".

חברי הוועדה הנם תלמידים מכיתות ד'-ו', שנבחרו בבחירות דמוקרטיות והוכשרו בהפעלת מודל התקשורת המקרבת, מודל הצרכים הבסיסיים ובהתבסס על הצורך של כל אדם לאהוב ולהיות נאהב. תפקיד חברי הועדה בפועל הוא  להסתובב בין הילדים הצעירים בזמן ההפסקות, על פי תורנות ובמקרה והם עדים לעימות בין ילדים, פיזי או מילולי, הם מתערבים ומפעילים את מודל התקשורת הלא אלימה. בנוסף, חברי הוועדה נותנים "מילה טובה" לילדים שעזרו אחד לשני בהפסקות או התגברו על מריבה ופעלו בהתאם למודל.

 

ענת אמסלם, מדריכת המוגנות בבית הספר מטעם "עיר ללא אלימות", מנחה  את עשרת חברי הוועדה החדשים ונפגשת עימם בקביעות אחת לשבועיים, לשיתוף בחוויות, התלבטויות ובהקניית דרכי התמודדות נוכח מצבים מסויימים בהתאם לעקרונות התקשורת המקרבת.

 

ליטל יהושע, מנהלת עיר ללא אלימות במועצה אזורית הגלבוע: "הצלחת התכנית, בין היתר, נובעת מכך שהילדים לוקחים את האחריות ומבצעים, כאשר כל ילד תורם הפסקה גדולה והפסקה קטנה פעם בשבוע. חברי הוועדה מסתובבים עם תג זיהוי ואפוד זוהר, שבחלקו האחורי מתנוססת הכתובת 'בעמק חרוד מתנהגים בכבוד', בשיתוף עיר ללא אלימות והמועצה שתומכות בתוכנית". 

 

ד"ר יצחק פישמן:  "אני שמחה שהוועדה מתפתחת ומקבלת הדים והכרה בקרב ילדי בית הספר והוריהם. מרגש לראות את הילדים מגיעים בהתמדה למלא את תפקידם מתוך מסירות, אחראיות ואף הנאה. הפרוייקט הוכר השנה על ידי תכנית עיר ללא אלימות וענת אמסלם מדריכת המוגנות, עושה עבודת קודש מוערכת מאוד".

 

ענת אמסלם-מדריכת מוגנות מטעם "עיר ללא אלימות": "אני שמחה להיות שותפה בעשייה מבורכת זו   ומאמינה שהצלחנו לנטוע את זרעי היזמות החיובית בכל אחד מילדי הוועדה,  ובטוחה אני כי הזרעים ימשיכו ויפרחו להם תוך שימוש בכלים שהוענקו להם".

 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים