דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> קולנוע בגלבוע: מורים ותלמידים יהודים וערבים יוצרים סרטים משותפים
 

גלבוע: מגמת הקולנוע ברב תחומי עמק חרוד מובילה בתכנית הארצית ליצירת סרטים תיעודיים משותפים למורים ותלמידים ערבים ויהודים

השבוע יתקיים מפגש שיא ארצי בסינמטק חיפה, שם יוקרנו סרטים דו-לאומיים שיצרו המורים

6.3.16

 
הפרויקט הארצי "דיאלוג דרך קולנוע" מפגיש בשלב הראשון בין מורים ערבים ויהודים, היוצרים קולנוע תיעודי אתי קצר המבוסס על דיאלוג נרטיבי. הפקת הסרטים נעשית בזוגות דו-לאומיים, תוך שותפות מלאה, המאפשרת מפגש בין נקודת מבט יהודית ונקודת מבט ערבית, המקבלות ביטוי בסרטים. המורים המשתתפים מעבירים לתלמידיהם את הידע שצברו, באמצעות תכנית "דיאלוג דרך קולנוע" המתקיימת בבית הספר, במסגרתה תלמידים יהודים וערבים יוצרים סרטים משותפים, במשך חמישה מפגשים ותהליך ממושך של דיאלוגים בין בתי ספר יהודים וערבים.
 
השבוע (8.3) התקיים מפגש שיא בתכנית, במסגרתו הוקרנו סרטי מורים ונערך רב שיח בסינמטק חיפה, בהשתתפות כל צוות המורים לקולנוע מהרב תחומי עמק חרוד אשר השתתפו בפרוייקט. איתי קן-תור, מרכז מגמת הקולנוע וממובילי התכנית: "בהשראת הפילוסופיה של עמנואל לוינס והקולנוע של ז'אן רוש ואדגר מורין, אנו רואים באתיקה של היחסים האישיים אפשרות לתיקון חברתי ופוליטי ואפשרות לאמפתיה. אנחנו עובדים במודל של קולנוע כמפגש של קרבה אתית בין קולנוען למצולמים".
 
הפרויקט למורים פועל בשיתוף מכללת אורנים ומשרד החינוך ומשתתפיו הם מורים, רובם המכריע בוגרי בתי ספר לקולנוע ותקשורת, בעלי רקע קולנועי ואמנותי, בוגרי תארים מתקדמים וניסיון עשיר בליווי הפקות תלמידים והוראה המגיעים בין היתר מעין חרוד, מולדת וכפר יחזקאל. הפקתם של סרטים משותפים לתלמידים יהודים וערבים מיועדת לתלמידי כיתות י"א והמטרה המרכזית של התכנית היא יצירת סרטים משותפים תוך  שימוש בכלי החזותי, לשינוי ביחס ל"אחר" והבנה של תרבויות "אחרות".

 
בסיום התכנית מתקיימת פגישה מסכמת להקרנת הסרטים עם חברי התלמידים היוצרים  ועם משפחותיהם. תלמידי בית הספר הרב תחומי עמק חרוד השתתפו במפגשים עם תלמידים ממגמת התקשורת מבית הספר הפטריארכלי הלטיני מיפיע. מקצת מהסרטים שהופקו בסמינר המשותף הוקרנו אף הם באירוע המיוחד בסינמטק חיפה.
 
קו-תור: "התכנית ממחישה את ההבנה כי פעילות משותפת לשתי קבוצות בקונפליקט, יכולה לקדם מטרות של אמפטיה לגיטימציה  והיכרות הדדית  - מטרות של החינוך לחיים משותפים".
את התוכנית דיאלוג דרך קולנוע מובילה ד"ר איבנה רטנר ועל צוות המנחים שמוביל  את הסמכת המורים למדריכי דיאלוג דרך קולנוע נמנים קטף מוראד סלאמה, אוהד אופז ואיתי קן-תור.
 

 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים