דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> קורס הכשרת 11 חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס
 

הסתיים קורס הכשרת 11 חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס, שיוצבו בגן-נר; תוספת כוח משמעותי לכל תחום הצלת חיים בגלבוע

 

השבוע הגיע לסיומו קורס חובשי רפואת חירום-נהגי אמבולנס, שנמשך שנה שלמה ומשקף תוספת כוח משמעותי לכל תחום הצלת החיים בגלבוע. את הקורס סיימו 10 תושבי גן-נר ועוד תושב גדעונה, שלאחר ההכשרה מקצועית ומקיפה, וקבלת ערכה רפואית, מהווים כעת חלק בצוות התגובה המידית בגלבוע, (ובגן-נר בפרט) המעניק טיפולים רפואיים. הטקס התקיים במועצה אזורית הגלבוע בנוכחותם של ראש המועצה, עובד נור וסגניו, ובנוכחות וויסם זועבי, סגן מנהל מרחב גלבוע במד"א. 

 

הקורס הוא המשך לפרויקט אישי של ניסים מלכה, תושב גן-נר העובד במד"א, שבמסגרת פעילותו כרכז ועדת בריאות ביישובו, פועל למען שיפור רמת הרפואה הדחופה בגלבוע. במסגרת זו נטל על עצמו מלכה לפעול למען הצבת אמבולנס קבוע (של מד"א) בגן-נר, שייתן מענה לכל קריאה באזור. כך עלה הצורך להכשיר נהגי אמבולנס מקומיים, כאשר על פי הגדרות הארגון, ההכשרה כוללת גם את האחריות לשמש ככוננים לתגובה מידית. במהלך הקורס הוכשרו החניכים לתת מענה במגוון מצבי חירום שונים הכוללים בעיות לבביות, החייאה, טיפול בחולים נשימתיים ובנפגעי טראומה. עוד כללה ההכשרה התנסות במשמרות באמבולנסים ורכישת ניסיון מעשי. במעמד הטקס קיבלו החובשים החדשים ערכות עזרה ראשונה איכותיות ומשופרות וכן מכשירי מירס, על מנת לשפר את יכולתם לספק מענה מהיר. החניכים קיבלו מחמאות על מסירותם הרבה שכללה התייצבות פעמיים בשבוע, בשעות הערב. כפיר גולן (מגן נר), זכה בתואר "חניך מצטיין" והוצג כדוגמה למחויבות החניכים למקצוע החדש.

 

עובד נור, ראש המועצה: "הגלבוע התברך בתוספת משמעותית של כוח עזר להצלת חיים. כל התארגנות מקומיות למען היישוב והסביבה היא מבורכת. כאן מדובר על התארגנות מבורכת במיוחד אשר תשפר פלאים את יכולת התגובה המהירה במקרי חירום".

 

נציגי מד"א בקורס ביקשו להדגיש בפני החניכים המסורים שלמרות שפעילותם היא בגדר התנדבות, מוטלת על כתפיהם אחריות גדולה. בהקשר זה הוצגו דוגמאות למכביר, כיצד תפקיד הכונן הרפואי, מקבל משנה תוקף באזורים פריפריאליים, בהם ישנם מרחקים גיאוגרפים המעכבים את הגעת האמבולנסים. באזורים כמו הגלבוע, מוצאים עצמם הכוננים הרפואיים, מעניקים עזרה רפואית ראשונית ומידית, עוד בטרם הגעת הצוותים הרפואיים. 

החניכים מהגלבוע צפויים לעבור עוד כמה השתלמויות מעמיקות בנושא נהיגה ברכבי חירום שיתווספו למחויבותם (ככונני מד"א) לעבור חמישה מפגשים, מידי שנה, לצורך השתלמות מקצועיות וריענון נהלים. להערכת הגורמים במד"א, תוך כחודשיים יוצב בגן-נר אמבולנס קבוע, שיתפעל ע"י החניכים החדשים.   

 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים