דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> קיבוץ חפציבה חוגג 95 להיווסדו
 

יש לי שיר אהבה לגלבוע- קיבוץ חפציבה חוגג 95

 
בחוה"מ סוכות התקיים בקיבוץ חפצי-בה, המופע המרכזי שסיכם את חגיגות 95 שנים לעליית הקיבוץ על הקרקע. המופע "חפצי-זמר 95" היה חגיגת שירים מקוריים, אשר נכתבו ע"י חברי המקום: מרים רונן, דינה הררי וענת יצחק פישמן, וכן נוגה פרנקל דדיה (בת הקיבוץ) ובלה בן-ארי, שאף ביימה את המופע.
האירוע כלל חגיגה של סרטים נוסטלגיים ועכשוויים, ריקודים וקטעי משחק משעשעים, בהם לקחו חלק עשרות מתושבי וחברי חפצי-בה, מתוך רצון לספר את סיפור המקום. 
 
לאירוע הגיע שניר פרידמן, מנהל מרכז הצעירים בגלבוע (תכל'ס) שעלה לברך את היישוב מטעם המועצה, ולברך את התושבים על הקהילה החמה שיצרו: "חפצי-בה היא דוגמה מוצלחת לשילוב בין תושבים חדשים, לחברים הוותיקים, המפרים זה את זה, ומעניקים למקום איכות קהילתית יוצאת דופן. קהילה חזקה לא נמדדת במדדים כלכלים, אלא באיכות האנשים המרכבים אותה, ובחפציבה קיימת האיכות הזו שמרכיבה קהילה מוצלחת המעוררת גאווה".
 
המופע הקהילתי מהווה את המשך "המסורת" בחפצי-בה, המתקיימת קרוב ל-40 שנה. בשנת היובל לקיבוץ, נערך אירוע מכונן, שהכיל מזכרת גדולה בדמות השיר- "יש לי שיר" (אהבה לגלבוע), שאף זכה לביצוע של צמד הפרברים. מאז מקפידים החברים לקיים חג "גדול" ומושקע כל חמש שנים, אשר בו נוטלים חלק מיטב הכוחות והכישרונות של הישוב. למופע הולחנו שני שירים חדשים במיוחד ע"י ניר וטשטיין, תושב המקום, ושישה שירים הולחנו ע"י חיים אסנר. ההקלטות נעשו באולפן "רעש לבן" המקומי, והכוריאוגרפיה של דגנית גולן. על הערב הנפלא ניצחה בכישרון רב וסבלנות אין קץ, בלה בן-ארי, שלה ולחיים אסנר יש עם חפצי-בה, מסורת של עבודה משותפת.
 
המופע היווה את שיאם של ההכנות שהחלו לפני כשנה וכללו את כל חברי קהילת חפצי-בה הגדולה. החגיגות המשיכו גם ביום למחרת, עת התכנסנו כל החברים לאחה"צ של בילוי משותף, אשר כללו משחקים בנוסח וברוח ספרי המשחק המפורסמים של משה'ל הורביץ ז"ל (חבר הקיבוץ), ארוחה מעשה ידיהם של החברים והרקדה עליזה. את ימי החג ליוותה תערוכת ציורים של יעל רון, חברת הקיבוץ, שכל ציוריה עוסקים בנופי הקיבוץ. בנוסף, החברים ביקרו במוזיאון המקומי, פרי יוזמתם של שרי בלס ונעמה עמית.
בשבילי הקיבוץ עדיין מדברים על אירועי החג... ובמקביל כבר מתחילים לחשוב על ההכנות לחג ה-100!
 
חפציבה הוקמה בשנת 1922 ע"י המתיישבים הראשונים "קבוצת בלאו-וייס" מגרמניה, "וקבוצת העבודה" מצ'כיה, כקבוצה א-פוליטית, שלא השתייכה לתנועה התיישבותית, ובכך היוותה פורצת דרך לאותה תקופה. חפצי-בה נושאת בגאון את התואר "הקיבוץ הראשון של יוצאי מרכז אירופה", ומתגאה כיום בקהילה גדולה ומתחדשת, אשר הצליחה לשלש (פי 3!) את אוכלוסייתה במשך 20 השנים האחרונות. הדבר מקבל ביטוי  בפריחה חברתית מרשימה עם המון ילדים במדרכות הקיבוץ... הישוב מתבסס על ענפי חקלאות מסורתיים, ותעשייה מרשימה, לצד צמיחה של יוזמות עסקיות מגוונות של תושביו.
האזור עליו הוקם הקיבוץ הוא אזור שהיה מיושב לאורך אלפי שנים, ובהתיישבות יהודית בפרט. בשטח הקיבוץ נמצאו שרידי בית כנסת עתיק, המפורסם בפסיפס גלגל מזלות, בעל הייחוד של תיאור עקדת יצחק. בחפצי-בה נמצא גם מרכז של תנועת המקויה היפנית. זהו קשר ארוך שנים, שבא לביטוי (בין השאר) בהקמת גן יפני מפואר וייחודי, המשלב אלמנטים ארצישראלים יחד עם תבנית מסורתית של גנים ביפן.
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים