דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> קייטנות הגלבוע
 

קייטנות הגלבוע- אלפי בני נוער וילדים בקיץ ערכי, חוויתי ומהנה

קייטנות הגלבוע סיימו את פעילותם, כשהן רושמות שביעות רצון גבוהה והתלהבות בקרב הילדים והוריהם. מפעלי הקייטנות מהווים השלמה איכותית לחינוך ילדי הגלבוע, והם לא רק לצורך בידור ובילוי אלא מעשירות את יומם של הילדים ובני הנוער בערכים המתקיימים בהלימה לחזון החינוכי של המועצה וכן תורמות לגיבוש חיי החברה.
 
ראש המועצה, עובד נור: "הקייטנות בגלבוע מבקשות להקנות לילדים ערכים נוספים מעבר לבילוי ופתרון לשעמום. בבניית התכנים הושקעו מאמצים על מנת להציע מגוון רחב של פעילויות. שמנו לנו למטרה לשאוף לכך שילדי המועצה ובני הנוער ישתתפו לפחות באחת מהפעילויות, ובכך לאפשר להם קיץ של אושר, של בילוי בצוותא, וכל זאת הרחק מהכביש או ממוקדי האלימות".

 
זו השנה השלישית בה מיישמת המועצה את החלטת משרד החינוך לפעילות קיץ לילדי כיתות א'-ב', במסגרת בתי הספר. למעלה מ-420 ילדי המועצה משתתפים, עד השבוע הראשון של חודש אוגוסט, בשלל פעילויות ובמרכזם הנושא "מסביב לעולם ב-21 יום". הילדים "מבקרים" כל יום בארץ אחרת ונחשפים לתרבות ולמנהגי המקום. בנוסף, זוכים הילדים להשתתף בפעילות מעשירה של חוגים שונים כמדעים, חוג מוסיקה, פעילות עם בעלי חיים וחוגי ספורט שונים.
 
במקביל, מתקיימת קייטנה בשלושה ערוצים מקבילים לילדי כיתות ג'- ו': כ- 250 ילדים משתתפים בקייטנות הכדורסל, כדורגל וקייטנת הגלבוע. בקייטנות הללו ניתנה לילדים האפשרות להעמיק ולהתמקצע בענף הספורט האוהב עליהם וזאת לצד פעילות ערכיות-פדגוגית, כפעילות לבטיחות בדרכים, קיימות ואיכות סביבה וכדומה. שלושת הקייטנות יוצאים יחד, פעם בשבוע, לאטרקציה או פעילות חינוכית אחרת מחוץ למועצה, כמו יום בחוף-גיא, לונה-פארק, תחרויות ספורט ועוד.
 כאמור במוא"ז גלבוע מבקשים לשאוף לסל פעילויות נרחב, ולפיכך החלו השבוע עוד שתי פעילויות מיוחדות: לילות לבנים בגלבוע ויוצאים בשלישי: במסגרת לילות לבנים מוקם בכל ערב, באחד היישובים, מתחם בילוי באווירת הקיץ החמים. הפעילות נערכת במסגרת תכנית עיר ללא אלימות במועצה, והיא תפעל עד סוף חודש אוגוסט. כל מתחם שכזה כולל הפעלות והקרנת סרטים, קריוקי, שולחנות משחק, משחקי חברה, ערכות מולטימדיה, כדורגל לילי ועוד. במסגרת "יוצאים בשלישי" מתאפשר לכל בני הנוער בגלבוע (בכיתות ז'- יב') לצאת לאטרקציה מחוץ למועצה לבילוי של יום שלם כמו במתחם צוק מנרה, הסופרלנד ועוד. בשתי הפעילויות הללו השתתפו עד כה מאות ילדים והערכה היא כי עד סוף חופשת הקיץ ישתתפו בפעילויות מרבית ילדי הגלבוע.

 

 
סיון גולדמן, מנהלת מרכזים קהילתיים במועצה מעדכנת על כך כי "מעבר להיענות המרשימה לקייטנות, אנו גם שמחים על העיינות המרשימה של בני הנוער אשר מצביעים ברגליים, ומגיעים בהמוניהם לקחת חלק בחוויות של לילות לבנים ויוצאים בשלישי. חשוב להדגיש כי הפעילות הללו ימשכו לאורך כל הקיץ ובני הנוער מוזמנים להגיע, להשתתף להנאות ולקחת חלק בחוויה"

גלריית תמונות:

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים