דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> קייטנת אקי"ם בגבע
 

אהבה ונתינה: קייטנת איל"ן בגבע

השבוע התקיימה קייטנה ייחודית בגלבוע, בקבוצת גבע, בהשתתפותם של 15 חניכים המגיעים דרך עמותת איל"ן, מכל רחבי הארץ והם בגילאים 12 עד 20. מדובר במפעל מרגש המתקיים ב-16 שנים האחרונות בקיבוץ, ובמהלכו נערים בדרגות נכות שונות ומורכבות, מתארחים לשבוע שלם בגבע וזוכים לחוויה מעצימה המשכיחה מהם ומהוריהם, את התמודדויות היומיום שלהם.
 
מיוחד לא פחות הוא פעילותו של הנוער המארח, אשר לוקח חלק אקטיבי בפעילות עם חניכי איל"ן. 21 ילדי גבע, בכיתות י'-י"ב, מתוגברים ב-9 ילדים במגיעים מביה"ס הדמוקרטי בזכרון יעקב, נטלו על עצמם את כל פעילויות הטיפול, סיוע, אירוח, וכמה שיותר פעילות של כיף עם אורחיהם. הפלא מתרחש מיד ברגע המפגש, נערים חונכים ההופכים באחת לאחראים ומטפלים ברגישות, בחמלה ובסבלנות אינסופית בחבריהם החדשים בעלי המוגבלות.
 
מספר זוהר ברג, רכז החינוך בקיבוץ: "זוהי קייטנה שאנו מקיימים ועושים באהבה גדולה. המיוחד השנה הוא שבין החונכים היו ילדים בני 16, ז"א ילדי הקיבוץ שנולדו לתוך מציאות בה אנו פועלים למען חניכי איל"ן, והדבר נראה להם כמובן מאליו והם מתגייסים לכך במלוא המרץ. לכל חניך, הוצמדו כמה נערים מהקיבוץ שליוו אותם החל מההשכמה ועד לשינה ודאגו להם בכול ימי הקייטנה".
 
קייטנת איל"ן בגבע כללה פעילויות מגוונת ועשירה שכללה טיולים, רחצה בבריכת הקיבוץ, סרט בבית גבריאל (בצמח), וכללה בין היתר פעילות אתגרית בעין יזרעאל. מארגני הקייטנה מגבע ביקשו לציין במיוחד את שיתוף הפעולה בין מועצה אזורית הגלבוע ובינם באמצעות ראש מינהל המרכזים הקהילתיים סיוון גולדמן. מארגני הקייטנה הודו למועצה על תרומת הסעות לילדם וכן על הקדשת אחת מפעילויות "לילה לבן", שיוחדה למשתתפי הקייטנה, הן הילדים שהגיעו מאיל"ן והן למארחים מגבע.

זוהר ברג ביקש להודות בנוסף לכל הגופים והעסקים שתרמו לקייטנה ועזרו להצלחתה וסכם באומרו: "זה מרגש כל פעם מחדש לנוכח ההתגייסות הכללית בקיבוץ ולנוכח המחויבות של מדריכי הנעורים בקיבוצים להפעלת הקייטנה, ובהכנת הנערים להתמודדות, כאשר בסוף ניתן לראות, לחוות ולשמוע את צחוקי החדווה, החיבוק, והנתינה הכוללים גם אינטראקציות אינטימיות במיוחד של סיוע."

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים