דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> טקס פתיחת שנה וחלוקת מלגות בקונסרבטוריון- בית המוסיקה גלבוע
 

ורק אי שמה קלרינטה, וקול כינור וקונטרבס, מלחשים...

טקס פתיחת שנה וחלוקת מלגות לתלמידים מצטיינים בקונסרבטוריון "בית המוסיקה יזרעאל-גלבוע"
 

מופע "ניגון אלי אור" שהתקיים בקיבוץ יזרעאל, הוקדש גם השנה לזכרה של תלמידת בית המוסיקה  אליאורה אנצ'לוביץ ז"ל, ממעלה גלבוע. המופע משלב בין השמעת יצירות מוזיקאליות מרגשות, המבוצעות ע"י תלמידי המקום, לבין טקס רשמי לפתיחת שנת הפעילות בבית המוזיקה, וחלוקת מלגות לתלמידים מצטיינים.
 
המופע השנה עמד בצל הפיכת "בית המוזיקה" לקונסרבטוריון אזורי. כזכור, לפני כחצי שנה התקבלה החלטה מרגשת המכירה בייחודיות וברמה הגבוהה של בית המוסיקה שבקיבוץ יזרעאל. בזכות פעילות נמרצת אל מול שלל גורמים, הכיר משרד החינוך בבית המוסיקה- כקונסרבטוריון, ובכך הופך את המוסד הוותיק לבית ספר מקצועי-אזורי (ויחידי) לחינוך מוזיקאלי בגלבוע.
 
האירוע התקיים במעמד בני משפחתה של אליאורה שהעניקו מלגה בשם המשפחה לזוג התלמידות  המצטיינות של השנה על "הצטיינות יתרה", האחיות עינב ותמר ימין מהיישוב גן-נר. כמו-כן חולקו מלגות בשם מועצה אזורית הגלבוע לתלמידים מצטיינים, מתמידים ומתקדמים. המלגות הוענקו ע"י גלית בר-גיל, מנהלת מח' התרבות, ויאיר ילובסקי ראש מינהל החינוך.
 
יאיר ילובסקי היה זה שגם בירך מטעם המועצה ואמר בגאווה כי "בית המוסיקה ביזרעאל מושתת על עקרונות חינוכיים-חברתיים העומדים בבסיס חזון החינוך בגלבוע, כמו תרומה לפיתוח כישורי הלמידה, וחינוך למצוינות. המקום מהווה מרכז מוסיקלי חינוכי מרכזי, היוצר אקלים תרבותי ייחודי, ומכאן שזהו כבוד מיוחד לברך הערב את סטס, שהוא כעת בכובע של מנהל קונסרבטוריון אזורי". דבריו כוונו לעבר סטאס גברילוב מנהל בית המוסיקה, שיחד עם צוות המורים, פועל שנים רבות לטובת החינוך המוזיקאלי האיכותי של מאות תלמידים בגלבוע. בסוף ברכתו של ילובסקי הוא פנה למקבלי המלגות בחיוך ואמר כי "בשנה הבאה אנו מצפים ובטוחים כי נשמע ונראה אתכם, כאן על הבמה, מבצעים יצירות בצורה מרשימה ומהנה!"
 
בערב ניגנו תלמידי בית המוסיקה, שלל יצירות מגוונות- הן כסולנים והן בהרכבים מוסיקליים. בנוסף, כלל הערב קטע אופרה מדהים, ושני קטעי נגינה בפסנתר, שנוגנו ע"י אריק הלוי שהיה המורה של אליאורה ז"ל. הקהל כולו התרגש כאשר נודע כי אחת מהיצירות הייתה פרי עיטה של אליאורה עצמה. הפתעה נעימה ומשעשעת ציפתה לבאי הערב, כאשר בסוף חלוקת המלגות "השתלטו" יאיר ילובסקי וגלית בר-גיל, על הבמה לצורך ביצוע שיר שסחף את הקהל. תוך שהם מעידים על עצמם כעל "זמרת מתוסכלת" (בר-גיל) "ונגן מתוסכל" (ילובסקי), הם ניגנו ושרו את שירה הידוע של אילנית- "בשנה הבאה", וזאת כאמירה וברכה לכבוד ראש השנה...
באי האירוע נפעמו מהכישרונות, מהווירטואוזיות והרמה הגבוהה. לקראת סוף הערב זכה הקהל להאזין לעידן וייצנר המורה לפיתוח קול החדש, שהפליא בשירותו בשתי יצירות ישראליות במסגרת הפרויקט השנתי של בית המוסיקה "שירים מהסרטים": בלדה לשוטר (מתוך הסרט השוטר אזולאי), ושיר ערש של אלתרמן (מתוך המחזמר שלמה המלך ושלמי הסנדלר).

 
אנו במוא"ז הגלבוע מצטרפים לכל הברכות לסטאס ולצוות המורים, על ערב מרגש ומיוחד, ומאחלים המשך עשייה פורייה, שיתוף פעולה ומוזיקה איכותית שתמלא את הגלבוע.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים