דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> קפה תרבות עם קובי לוריא
 

ימי הזוהר של הלהקות הצבאיות

 

המלחין והפזמונאי קובי לוריא מגיע לגלבוע עם הרצאתו המרתקת על הלהקות הצבאיות, במסגרת "קפה תרבות מוסיקלי" של "חוג העמקים" ומחלקת התרבות במועצה

 

יום שלישי,  17.5, בשעה 20:30, בית העם בברק, הכניסה חופשית

 
1.5.2016
 

"צבא, מה טובו אוהליך" הוא מפגש של החוקר והפזמונאי קובי לוריא, העוסק בתולדות הלהקות הצבאיות, למן הלהקה הצבאית בשירות הצבא הבריטי, דרך סיפור הקמת להקת הנח"ל והלהקות האחרות, חבלי הלידה, ימי הזוהר עם מיטב היוצרים והכוחות הבימתיים בסוף שנות ה - 50 ובשנות ה- 60 עד לדעיכתן בשנות ה 70. 

 

קובי לוריא, פזמונאי, שכתב והלחין ללהקות הנח"ל, פיקוד המרכז וחיל האוויר, יתאר במפגש את מורשת הלהקות והיצירה הגדולה שהשאירו בתרבות הארצישראלית, אשר קולה מהדהד עד לימינו אנו. במהלך ההרצאה יספר לוריא על מקומם של ענקי השירה העברית חיים חפר ויחיאל מוהר, על תרומתם של משה וילנסקי ונעמי שמר, על השירים שהוזמנו "מטעם" הממסד, על השירים שצונזרו, ועל העבודה עם הלהקות הצבאיות. 

קובי (יעקב) לוריא הוא מלחין ופזמונאי ישראלי. בין היתר, כתב הלחין וביצע לוריא את השיר "שיר פשוט", כתב ללהקת "סרט" של גרי אקשטיין, וכתב את השירים "יא ליל" ו"שיר הסלנג" ללהקות צבאיות, "הם בזמר הזה" למתי כספי (על-פי לחן של סשה ארגוב), "בוא שיר עברי" לדודו אלהרר, "אמרת אמרת" ליהודית רביץ, "סלסלה" לגשש החיוור ו"כנפיים" ללהקת חיל האוויר. שיר זה מלווה את כל טקסי הענקת הכנפיים לבוגרי קורס הטיס מאז כתיבתו (ב- 1986) ועד היום. 

 

לוריא כתב קטעים מוזיקליים וקומיים רבים לטלוויזיה, לתוכניות כמו סיבה למסיבה ושעה טובה, פינות רבות לתוכנית "זהו זה", וכן חיבר מספר שירי ילדים עבור סדרת הטלוויזיה "פרפר נחמד". כן, כתב את תכנית הטלוויזיה "בראבא מנצח על התזמורת". בשנת 1999 זכה לוריא בפרס אקו"ם (נוצת-הזהב) על יצירתו המוזיקלית "הדיבוק מכה שנית".

 
 
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים