דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> קשור בסרט
 

קשור בסרט- בביה"ס עמק חרוד מציינים 70 שנה לקולנוע במדינה, ב-7 הופעות הומות קהל!

לילך שטיין: "מחזמר אצלנו הוא לא רק שירים וריקודים, הוא שילוב נדיר של שיתוף פעולה בין מורים ותלמידים המאפשר מפגש בלתי פורמלי להגשמת יצירה משותפת".

 
השנה חוגגת המדינה 70 שנה להקמתה ובית הספר הרב תחומי עמק חרוד חוגג עשור להפקת מחזמר מקומי, אירוע שהפך להיות חלק מהתרבות של המועצה האזורית הגלבוע ולו מצפים כל שנה תושבי האזור. המחזמר "קשור בסרט" עסק הפעם בפס הקול ובדמויות הצבעוניות של הקולנוע הישראלי.
 
עובד נור, ראש המועצה: "במשך עשור אנו רואים בגאווה כיצד מתגייסים בני הנוער של עמק-חרוד, משלבים ידיים וקולות וחושפים בפנינו את כישרונם הנדיר שלא מביש מקצוענים מהם. מעבר להנאה כצופה, אני חש גאווה גדולה בכל התהליך החינוכי הנלווה להפקת האירוע".
 
661 סרטי עלילה הופקו בישראל מאז ראשיתו של הקולנוע ועוד אלפים רבים של סרטי תעודה. על המסך ראינו את עולי ארצות ערב, את ניצולי השואה, את מלחמות ישראל, והתמורות המגוונות של החברה הישראלית, הנותנת ביטוי וקול על המסך לפסיפס הקולות הפועלים בה. מתעשייה קטנה, צמח הקולנוע הישראלי לתעשייה אדירה המייצגת את בגאווה את המדינה בכל הפסטיבלים החשובים בעולם.
 
לילך שטין מנהלת ביה"ס עמק חרוד: "מחזמר אצלנו הוא לא רק שירים וריקודים, הוא שילוב נדיר של שיתוף פעולה בין מורים ותלמידים המאפשר מפגש בלתי פורמלי להגשמת יצירה משותפת. המחזמר מאפשר לתלמידים להביא לידי ביטוי כישורים אחרים, שונים מאלה הנדרשים מתלמיד בשגרה. פס הקול של הקולנוע הישראלי נארג לתוך חיינו ורבים מהשירים שהומחזו, תפסו מקום של כבוד בעולם המוסיקה הישראלי. אנחנו מאחלים לקולנוע הישראלי להמשיך לתפוס בצורה כה מדויקת את חיינו".
 
תהליך העבודה החל בקיץ, בשלהי החופש הגדול, והגיע לשיאו בערב בכורה חגיגי שהתקיים באולם בבית ציזלינג (עין חרוד מאוחד), במעמד ראש המועצה, רוית דום, מנכ"לית קבוצת עמל, וחנן שחר, יו"ר ועד הורים. בלה בן ארי כתבה ושימשה כבמאית למופע, וחיים אסנר שימש כמנהל המוסיקאלי. יחדיו בחרו, מתוך היצע גדול, את מיטב השירים והדמויות מהסרטים הישראלים המוערכים.


במחזמר עצמו הדמויות "קמות לתחיה" ועוזרות לנוער המקומי להציל את בית הקולנוע הישן והאהוב מהריסה. לאחר מאבקים, בירוקרטיות וגיוס כל הסרטים הישראליים לעזרה, מצליחים בני הנוער לבטל את הגזרה ולהשאיר על כנו את קולנוע "אביב" החביב...
 במופע השתתפו מעל ל-200  בני נוער ומורים, כולם מבית הספר הרב תחומי עמק חרוד. בשירה נגינה ריקוד, משחק, סרטי וידאו, תפאורה, אביזרים ועזרה מאחורי הקלעים. הקהל שגדש את המופעים (שבעה מופעים!) הגיב בהתרגשות, שיתף פעולה והצטרף אל השירים ששרו על הבמה. 

עוד תמונות מהמחזמר:


 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים