דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> רכבת העמק- במלוא צמיחתה! - ציור שדה ענק בשדות הגלבוע
 

רכבת העמק- במלוא צמיחתה!

יצירת האמנות החדשה של פטר וינר, יוחדה השנה לרכבת העמק. בסוף חודש נובמבר 2016, החל פטר לזרוע את יצירתו המעניינת ביחד עם איתן אביבי, רכז הגד"ש של קיבוץ עין-חרוד איחוד ואילן לדל, ממעלה גלבוע. פטר וינר מקיבוץ מעוז-חיים, הוא האמן החקלאי הידוע בציוריו בשדות הגלבוע, שהחליט להקדיש השנה את הציור לרכבת שחזרה לאחרונה לפעול בקו המיתולוגי מבית-שאן, דרך העמק ועד לחיפה.
 
יצירת האמנות החדשה שלו, הינה ציור שדה ענק, על שטח של 65 דונמים, בשטחים של קיבוץ עין חרוד איחוד הנפרסים עד מרגלות הגלבוע, והיא כאמור מתכתבת עם מושג "רכבת העמק". מי שטייל השבוע סמוך לכתף שאול, יכול היה לראות את היצירה בשיא צמיחתה. החיזיון מקבל ביטוי מיוחד כאשר הרכבת עצמה חולפת באותה בסמוך ליצירה בעת נסיעתה. היצירה כוללת שלושה זני חיטה שונים המעניקים ליצירה צבעי ירוק וצהוב מגוונים. ציור השדה המתוכנן מכיל את האותיות, את המסילה ואת הרקע. על פי המתוכנן לקראת סוף חודש מרס יתחיל השדה להצהיב, דבר שיטשטש את היצירה, ואילו בחודש מאי יקצר וייעלם.

 

פטר וינר הוא צייר השדות היחיד בישראל והיצירה החדשה היא המשך למסורת רבת שנים בשדות הגלבוע, שלרוב נעשות בשטחים של קיבוץ עין חרוד איחוד. יצירותיו בשנים האחרונות כללו תיעוד של אריק איינשטיין (אמא אדמה), יוסף טרומפלדור, המוזיקאים שוברט ומוצארט, והנשיא שמעון פרס ז"ל. את ציורי השדה החל ב - 1994 בציור מחווה לחתימת הסכם השלום עם ירדן. ומאז לא חדל לצייר בשדות, והעמיד דור של תלמידים "שנתפסו" לקסם שבציור שדה.

צילום דוד (דדה) עינב
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים