דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> רכזי נוער בכפרים
 

רכזי נוער בכל אחד מהכפרים בגלבוע

נמשכת מדיניות המועצה האזורית הגלבוע, להרחיב את החינוך הבלתי פורמאלי ואירועי התרבות והפנאי בכל יישובי הגלבוע. לראשונה מאז החלה פעילות החינוך הבלתי פורמלית בכפרים, יעמוד לרשות הנוער בכל הכפרים שבמועצה, רכז/ת נוער מוסמך.
 
עובד נור, ראש המועצה: "שירותי החינוך הבלתי פורמאלי שאנו מעניקים ומקדמים, הם אחד מהשקעות החשובות בסדר יומנו. הם יוצרים רצף של פעילות במשך הבוקר ואחר הצהריים, תוך התאמה לצרכים ולרצונות. אני רואה בפעילות זו ככלי משמעותי בחיזוק הקהילה".
 
על פי היערכות לשנה הקרובה, בכל כפר, יפעל מדריך או מדריכה, בני המקום, שעברו הכשרה ייעודית והם מעל גיל 25. המדריכים בכפרים הערבים יעבדו בכפוף לתכנית שנתית של המרכזים הקהילתיים בגלבוע, ומאידך, אמורים לקדם פעילות ייחודית לכפר שלהם הנשענת על השייכות, ומקרבת את התושבים לתרבות ולמסורת המקומית.
הרכזים והרכזות בכפרים ייצאו השבוע, ביחד עם כ- 200 חניכים בכיתות ז'-יב' מהכפרים, ליום פעילות וגיבוש בפארק המים שפיים. במהלך היום החניכים נהנו ממתקני המקום וישבו ושוחחו, כל נערי כפר בנפרד, יחד עם רכז הנוער של הכפר לגבי התארגנות ותיאום ציפיות לשנת הפעילות הבאה.
 
סיון גולדמן, מנהלת המרכזים הקהילתיים, המובילה את פעילויות החינוך הבלתי פורמלי: "נמשיך לחזק את החינוך הבלתי פורמאלי ולייצור רצף חינוכי בין המסגרות החינוכיות שיהוו אלטרנטיבה לבילוי בשעות הפנאי, וזאת במקביל להעמקת הפעילויות במתנ"סים, שם ניתן מענה נוסף לצרכי בני הנוער"
.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים