דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי ומוא"ז הגלבוע מקדמים עבודות לשיקום וטיפוח נחל נבות
 

חדש ימינו כקדם: רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי ומוא"ז הגלבוע מקדמים עבודות לשיקום וטיפוח נחל נבות

בימים אלו עובר נחל נבות, עבודות שיקום וטיפוח אינטנסיביות כך שיעמוד לרשות תושבי הגלבוע ולרשות הציבור הרב הצפוי להגיע ולטייל באזור בחודשי הקיץ הקרבים. העבודות הנעשות בשטח כוללות פריצת שביל הליכה בתוך הנחל, בריכת שכשוך, הסדרת שביל הליכה לצד הנחל (אספלט מקורצף), ניקיון וגיזום אינטנסיבי בחורשות הקיימות, הסדרת פינות ישיבה לאורך הנחל מאבנים מקומיות והקמת 2 גשרונים לחציית הנחל.
 
לדברי עובד נור, ראש המועצה, פרויקט זה מצטרף לשורה של פעילויות מבורכות המבקשות להחזיר את נוף הגלבוע למצבו הטבעי. לדבריו: "אנו פועלים להחזרת מים חיים לגלבוע, תרתי משמע! כל מהות אזור הגלבוע הוא נוף חקלאי וטבעי, ונחל נבות מצטרף כעת למראה הפסטורלי שהגלבוע יודע להציע כל השנה, ובדגש בחודשי האביב הפורחים. ביחד עם רשות ניקוז ירדן דרומי נמשיך להוביל פרויקטים לטובת שיפור הנחלים והנגשתם לציבור"
 
נחל נבות הינו מסלול מעגלי המתפרס לאורך כק"מ, והוא מקבל את מימיו מעין יזרעאל המהווה נקודת מוצא וסיום למסלול. נחל נבות מהווה למעשה כאחד מיובליו של נחל חרוד, והוא קרוי על שמו של הכורם שנרצח ע"י המלך אחאב. ע"פ המסורת בסמוך אל הנחל חנה צבא ישראל ובראשו שאול המלך לפני הקרב המכריע עם הפלישתים.
 
"פעילותנו נעשית במטרה לשקם נחלים ולהחזירם למצבם "הטבעי" על ידי שמירה על צרכי השכנים והחיים לצד הנחל", מסביר עובד יבין, מנכ"ל רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי. לדבריו פעילותה של הרשות מקיפה וכוללת אלמנטים רבים למען חידוש פני האזור: "תוך כדי שיקום נחל נבות אנו שומרים על המגוון הביולוגי הטבעי בנחלים, על שימור קרקע לטובת שטחי העיבוד לשנים הבאות ומניעת איבוד שטחי חקלאות, וכן פועלים להשהיית נגר וסחף למניעת ערוצים בשדות החקלאיים."

 

בנוסף לעבודות אלו, רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי הסדירה בשנה האחרונה דרך נוף המתאימה להולכי רגל, רכיבה על אופניים וברכב, לאורך נחל נבות (מכיוון מזרח). זוהי דרך המתחברת לדרך נוף הקיימת לאורך נחל חרוד ולצידה של מסילת הרכבת. פעולות ממשיות אלו בשטח מצטרפות לפעילויות חברתיות מקיפות באמצעותם מיישמת הרשות מנדט ציבורי חשוב לפיתוח המודעות הסביבתית וטיפוח ערכי הנחל והטבע באמצעות מעורבות חברתית וחיזוק הקשר של הקהילה המקומית עם הטבע הסובב.

נחל נבות ממבט על:

 

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים