דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> שלב סופי בפיתוח התשתיות בהרחבות בקיבוצים
 

פיתוח בגלבוע: שלב סופי בפיתוח התשתיות בהרחבות בקיבוצים עין חרוד מאוחד ותל יוסף; צמיחה דמוגרפית מרשימה כפועל יוצא מפעילות המועצה לחזק את הישובים

 
במוא"ז הגלבוע פועלים להאצת מגמות צמיחה דמוגרפית ברחבי המועצה, כחלק מראיה כוללת המבקשת לחזק את הישובים. כשלב ראשון מובילה המועצה מהלכים משמעותיים, לקליטתם של עוד עשרות משפחות צעירות. בין השאר מקדמת המועצה, באמצעות "החברה הכלכלית גלבוע", פרויקטים להרחבת היישובים, משלב התכנון והביצוע עד אכלוס, ובדגש על הידוק שיתוף הפעולה בין המועצה והיישובים וליווי המשתכנים.
 
השבוע הגיע עובד נור, ראש המועצה, לשטחים בהם נבנים ההרחבות בצמוד לקיבוצים תל-יוסף ועין-חרוד מאוחד, על מנת לעמוד מקרוב על עבודת התשתית שמובילה המועצה לפיתוח השכונות. בקיבוץ תל-יוסף מתקיימת הרחבה של 26 יחידות דיור, אשר נמצאת בשלבים מתקדמים ביותר בפיתוח תשתיות השכונה. המשתכנים בתל-יוסף כבר החלו להגיש בקשות להיתרי בניה, והוועדה המקומית של מוא"ז הגלבוע שוקדת במרץ על אישורם. הכוונה היא שבחצי שנה הקרובה הם כבר יוכלו להתחיל בבניית ביתם. בעין-חרוד מאוחד, הסתיים שלב א', שכלל עבודת תשתית המאפשרות את בניתם של 27 יחידות חדשות, מתוך 47 מתוכננות. לגבי עבודות התשתית ל-20 יחידות הדיור הנותרות בעח"מ, הדבר יעשה בקרוב, אם קבלת האישורים האחרונים ממשרד הבינוי והשיכון.
 
עובד נור: "המועצה מגבירה את פיתוח הישובים ותומכת משמעותית בתהליכי צמיחה דמוגרפית הכוללים, קליטת אוכלוסייה מאסיבית, וצעירה, המביאה עמה משב רוח רענן וממנפת את הישובים. תל-יוסף ועין חרוד מאוחד הם סיפור של בחירה בצמיחה, וביצירת שותפויות שהקהו את הקשיים שאפיינו קיבוצים רבים בארץ בעשור האחרון. זוהי מגמה מבורכת, המחזקת את בסיס הקהילה הקיבוצית. משמח לראות שחלק ניכר מהנקלטים הם בני קהילת הגלבוע המעוניינים לבנות כאן את ביתם, ולהבטיח רצף רב דורי מכובד".
 
כאמור עבודות התשתית, בשני הקיבוצים, מבוצעים ע"י המועצה, ועלותם מוערכת בכ- 19.5 מיליון שקל, שהם השקעה משותפת של המועצה, משרד השיכון והמשתכנים החדשים. ראוי לציין שכחלק מתנופת הפיתוח ניתן למצוא בתוך קיבוץ תל-יוסף, בניה נוספת, בסדר גודל של עוד 14 מגרשים ובתים מבונים, המיועדות לעוד משפחות חדשות. דהיינו, תוך שנתיים, אם סיום אכלוס כל הבניה החדשה בתל-יוסף, צפוי הקיבוץ לקלוט עוד 40 משפחות חדשות (כחברי קיבוץ), ולהגדיל דרמטית את מספר תושביו.

 

לאונרדו לם, מנהל הקהילה בתל-יוסף (חבר תל-יצחק): "הבנייה בתל-יוסף משקפת תהליך מוצלח, פנים חברתי, במהלכו אנו קולטים חברים חדשים לקיבוץ. לחלק גדול מאותם חברים חדשים, זו הפעם הראשונה שהם פוגשים את ההוויה הקיבוצית, ואנו רואים שליחות בקליטתם המוצלחת. כבר כיום זוכה הקיבוץ לזריקת מרץ, בעקבות מהלכי הבניה, במערכות החינוך ובחיי התרבות, ובלכידות הקהילתית שבתל-יוסף".


 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים