דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> שלוש תערוכות חדשות במשכן לאמנות
 

בחזית האמנות הישראלית! שלוש תערוכות חדשות במשכן לאמנות

 
מאות מבקרים וחובבי תרבות גדשו את אולמות המשכן לאמנות, בפתיחתן של שלוש תערוכות חדשות: ורד נחמני, בתערוכה "ציור הוא בית", כאשר יחד איתה מציגים אמנים אורחים- צביקה קנטור ואורנה ברומברג, ואוצר התערוכה הוא מנהל המשכן: יניב שפירא. במקביל נפתחה התערוכה של אחת מהאמניות החשובות שפעלו בארץ טרם הקמת המדינה, גרטה וולף קרקואר, בתערוכה "מווינה לירושלים", כשגם בתערוכה זו אמנים אורחים: גסטון צבי איצקוביץ, אנה ים, מריק לכנר (אוצרת: דר' סמדר שפי), התערוכה השלישית היא של האמן הגרמני בעל שם עולמי, אולף מטצל, המציג תערוכת מחווה בשם "אולף מטצל בעין חרוד", כשאוצרי התערוכה הם: מתיאס וינצן וגליה בר אור.
 
כמיטב המוסרת במשכן אשר בקיבוץ עין חרוד, התערוכות נפתחו באירוע הומה אדם, שכלל כ- 400 איש, אשר הגיעו ליהנות ולהתרשם מהמשכן ביניהם אנשי אמנות תקשורת ומבקרים מכל הארץ. האירוע נפתח בדברי ברכה של ראש המועצה, עובד נור, שהתרשם עמוקות מהיצירות ושל יניב שפירא, מנהל משכן לאומנות. כאשר המבקרים מנצלים את ההזדמנות לדבר עם האמנים המציגים והאוצרים, באופן בלתי אמצעי.
 
"גם הפעם מציב את עצמו המשכן בחזית האמנות הישראלית במקבץ תערוכות מקוריות שמעלות סוגיות אמנותיות ואקטואליות". מציין יניב שפירא, מנהל המשכן לאמנות. "בשתיים מהן הדגש הוא על ציור נשי וכן על כוחה של אמנות נשית לעצב תודעה אישית וביוגרפית. ורד נחמני היא מהאמניות הבולטות בדור הביניים של האמנות הישראלית והציור שלה פורס מניפה ציורית מרשימה הנובע מהגדרתה העצמית כאשה, ישראלית, אמא ליהונתן, חברת קיבוץ ויתומה מאב. תערוכתה של גרטה וולף קרקואר, מחזירה לתודעה את יצירתה של אמנית שכמעט ונשכחה מהתודעה ומעלה שאלות לגבי זיכרון אישי וקולקטיבי. אולף מטצל, הוא מהאמנים הבולטים בפיסול העולמי, הציג במיטב המוזיאונים בעולם ובסתיו האחרון בביאנלה באיסטנבול. המיצב האמנותי הנוכחי נעשה במיוחד עבור אולמות המשכן וכבר זוכה לעניין רב מצד המבקרים", סיים שפירא.

 

במשכן לאומנות ציינו בגאווה, כי סביב תערוכות אלה יתקיימו הדרכות ושיחי גלריה כבר בשבוע הבא, וכי בחול המועד פסח יתקיים יום עיון ב-11.5 בו יושקו קטלוגים חדשים! הקהל מוזמן להגיע ולהתרשם ממבנה המוזאון ומתערוכות איכותיות ויפות. המשכן לאמנות, פותח את שעריו בימים: א' עד ה' בשעות: 09:00 – 16:30, בימי ו' וערבי חג בשעות 09:00 – 13:30 ואילו בשבת וחג בשעות: 10:00 – 16:30


 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים