דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> שלל מחמאות וביקורת חיובית לגלבוע
 

"מוא"ז הגלבוע חזרה לחיק המועצות האזוריות בעלות מוכנות גבוהה לשעת חירום"
שלל מחמאות וביקורת חיובית לגלבוע על עמידה נכונה ומוכנות ברמה מעולה במהלך ביקורת הבודקת את תפקוד המועצה בשעה חירום

 
ביקורת משק לשעת חרום (מל"ח) מהווה כתרגיל המקיף והפרטני ביותר המקיימות רשויות המדינה, כאשר הן מבקשות לבחון את רמת המוכנות של הרשות המוניציפאלית. זוהי ביקורת הנערכת אחת לשלוש שנים, והשבוע היא התקיימה במועצה האזורית הגלבוע. את הביקורת מבצעים בקרים ממשרדי הממשלה השונים, ומרשות חירום לאומית (רח"ל) שיחד עם נציגי פיקוד העורף, בודקים בדקדקנות את רמת המוכנות של המועצה ומחלקותיה לשעת חירום.
 
עובד נור, ראש המועצה: "בכל הקשור לזמן חירום, ייקח זמן עד שגופי המדינה יגיעו לסייע, ולכן חוסנה של הקהילה תבחן ביכולתה לדאוג לעצמה. מוכנות לשעת חירום מתחילה בעת שגרה. מועצה המתנהלת בצורה טובה בשגרה תתפקד היטב בשעת חירום, ובכך נפיק את המרב לטובת התושבים. אנו נערכים באופן יסודי מתוך הנחת העבודה הזו, ופועלים להפעלת צוותי צח"י בישובים, תוך הקצאת משאבים והדרכות, ובכך להוות מכפלת כוח לתושבים בעת חירום".
 
על פי היערכות המוקדמת קיימים במוא"ז הגלבוע 15 תיקי חירום המנהלים את כל תחומי החיים במועצה, כאשר לכל תיק ישנו אחראי ואיתו אנשים המצוותים לפעול עמו בשעת חירום. הבקרים השונים (כאמור מכל נציגויות רשויות המדינה) בודקים בין השאר את תוכן תיק תכנון, מידת ההיכרות עם נהלי החירום, פירוט מצבי כוננות, סדר פעולות עם תחילת הפעלת מצב חירום, וכן את כל דרכי ההגעה ויצירת קשר עם כל הגופים שימשכו לפעול (בכל מצב). הביקורת נערכה באוריינטציה של היערכות לחירום במצבי מלחמה, אולם יודגש כי מצבי חירום יכול שיתקיימו גם בשל אסונות טבע ופגעי מזג אוויר, חומרים מסוכנים הנפלטים ללא שליטה ובקרה לחלל האוויר וכדומה.
 
התרגיל שהתקיים, נמשך לאורך כל שעות הבוקר, בהובלתו של יורם שרייבר המשמש כמ"מ מרחב עמקים ברח"ל. עם סיום התרגיל התקיימה פגישת סיכום בה ציינו הגורמים המפקחים את נחת רוחם מהתנהלות הגלבוע בעת האחרונה. את ההכנות לביקורת ליוותה מחלקת הביטחון בראשותו של גיא איצ'קוביץ, קב"ט המועצה. על פי הבקרים השונים, מורגש היטב שינוי הגישה של הנהגת המועצה, ותחת מחלקת הביטחון, ניתן האות למהפך כולל בגישה ובניהול היערכות החירום. הגדיל לעשות משה אורנשטיין, ממונה רשויות מקומיות (פס''ח), בשלטון המקומי כשאמר: "מוא"ז הגלבוע חזרה לחיק המועצות האזוריות שהן בעלות מוכנות גבוהה לשעת חירום! כגוף מתקצב חשוב לנו לדעת, קודם כל, שיש לנו עם מי לעבוד מנגד. אנו שבעי רצון על השינוי בגישה ועל היערכות הגבוהה בה נתקלנו בגלבוע."
 
מערך­ המשק לשעת חירום (מל"ח) הינו הגורם המופקד על הכנת המשק החיוני לשעת חירום, וזאת על מנת לאפשר קיום שגרת חיים תקינה ככול הניתן‑ לאוכלוסייה בעורף. במצבי החירום השונים עשויה הממשלה להחליט על הפעלת מער­ך המשק לשעת חירום ("תקופת הפעלה") בכול המדינה או באזורים גיאוגרפיים מוגדרים. נוהלי מל"ח מסדירים את ההיערכות הנדרשת להפעלת המשק בשעת חירום ומהווים את הבסיס להסדרת תפקוד הרשות המקומית במצבי חירום שונים.
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים