דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> שנת הלימודים תשע"ז בגלבוע נפתחה כסדרה
 

"כל הכבוד הוא לילדנו"

שנת הלימודים תשע"ז נפתחה בגלבוע כסדרה. שנה"ל בסימן יישום חזון החינוך שבגלבוע ועל רקע ביקורם המכובד של רה"מ ושר החינוך, שבחרו לפתוח את שנת הלימודים בישוב טמרה שבגלבוע

שנת הלימודים תשע"ז נפתחה בגלבוע כסדרה וללא תקלות מיוחדות. לאחר פתיחת השנה החגיגית ביום חמישי האחרון, אשר כובדה בנוכחותם של רה"מ ושר החינוך, ביקשו במוא"ז הגלבוע לנצל את הימים הראשונים ללימודים לצורך סיור מקיף במוסדות החינוך.
 
במהלך השבוע סייר עובד נור, ראש המועצה, ביחד עם סגניו (דודי בונפיל והישאם זועבי) ועם ראש מינהל החינוך (יאיר ילובסקי), במרבית ביה"ס שבמועצה, ובדגש על כל בתי הספר בהם התחילו ילדי כיתה א' בלימודיהם. סיור העבודה ביקש לעמוד מקרוב על מצב מוסדות החינוך, לסייר בחדרי המורים, ולברך מקרוב את התלמידים. כאמור, עיקר הסיור נועד לצורך הענקת ברכה ומתנה לילדי כיתה א'. השנה החלו בלימודיהם כ-700 תלמידי כיתה א', ומדובר במחזור הגדול ביותר של תלמידים, המשקף את הצמיחה הדמוגרפית המרשימה בגלבוע. במהלך השבוע סיירה המשלחת בביה"ס יסודי חב"ד (גוש יעל), בי"ס יסודי סנדלה, בי"ס יסודי מוקייבלה, ביה"ס יסודי נר הגלבוע, ובביה"ס היסודי עמק חרוד. בהמשך סיירו ראש המועצה וסגניו בבתי הספר- יד לחמישה, עמק יפה, ויצ"ו ניר העמק, וביה"ס היסודי שבכפר א-טייבה. ראש המועצה ביקש מהתלמידים להקפיד על לימודים, אך לא פחות מכך להקפיד על דרך ארץ והתנהגות חברית.
 
את פני המשלחת קיבלו מנהלי ומנהלות בתי הספר, שבין השאר סיפרו על פתיחת שנה טובה, ללא תקלות מיוחדת שנעשתה ברוח הנצחת היוצר נחום היימן ז"ל. בנוסף, הוצגו כיתות מונגשות ומסלולים לימוד ייחודים, במסגרת החינוך המיוחד. חברי המשלחת שמחו לשמוע על היוזמות המגוונות שנעשות בין כותלי ביה"ס (בנוסף למערכי השיעור הפדגוגי), כגון; גינה מוזיקלית, מבצעי ניקיון והעלאת המודעות לבטיחות בדרכים, וכן על יוזמות ייחודיות לגלבוע, חובקות קהילה, הנעשות בשיתוף עם הישוב בו שוכן ביה"ס. בביה"ס בכפרים ערבים דווח על התארגנות מתאימה להתחלת לימודי השפה העברית, החל מכיתה א'.
 
במוא"ז הגלבוע הגיבו בשביעות רצון, נוכח פתיחת שנה מוצלחת, ונוכח המוטיבציה הגבוהה של המורים ומנהלי ביה"ס, להמשיך ולהצעיד את החינוך בגלבוע להישגים משמעותיים, וברוח יישום חזון החינוך המקומי. עובד נור: "בעבודה משותפת עם הצוותים החינוכיים נדע לתרגם את החזון החינוכי- הן למעשים חדשים למען החברה, והן להמשך פעילות למען הקהילה. בכך נשרת את המטרה הרוצה בטובת חינוך איכותי לילדי הגלבוע".
 
כזכור פתיחה שנה חגיגית במיוחד זומנה לתלמידים בגלבוע, על רקע החלטתו של רה"מ, ושר החינוך, להגיע לטקס פתיחת השנה שנערך בביה"ס היסודי "טמרה- העמק". את דבריו באירוע בטמרה פתח ראש המועצה באמירה ברורה: "עם כל הכבוד לכולנו, מכובדי ראש הממשלה וכבוד שר החינוך, ביום חג זה, כל הכבוד הוא לילדנו. ואני מבקש להקדיש להם את כל הבמה". בהמשך התייחס עובד נור לתעשייה המובילה בגלבוע ואמר לנוכחים כי "מגיע לילדנו בגלבוע להיות תעשייני העתיד. יש בכוונתנו לפעול למיצוי ההזדמנות הזו ויש רק דרך אחת לעשות זאת: חינוך הוא התשובה לכל השאלות!" אח"כ פנה אליהם ישירות וקרא, "להצטרף אלינו ולתמוך בקידום וטיפוח החינוך הטכנולוגי בגלבוע, לצד המשך הגשמת החינוך הדמוקרטי והערכי."

 צפו בסיור ראש המועצה ובכירי המועצה במוסדות החינות בגלבוע:

את שנת הלימודים בגלבוע פתחו כ- 9000 תלמידים (כולל ילדי הגנים), שלרשותם עומדים 14 בתי ספר, ו-65 גני ילדים. השנה מצטרפים לצוות החינוך בבתי הספר בגלבוע פנים חדשות: בביה"ס "הרב-תחומי עמק חרוד" נכנסה לתפקיד המנהלת לילך שטיין, בביה"ס "חט"ב מוקביילה" נכנסה לתפקיד המנהלת תאייד אלג'מאל, בביה"ס "היסודי עמק חרוד", נכנסה לתפקיד המנהלת הילה גולן, ואילו לתפקיד מנהל "אורט אחווה גלבוע" נכנס לתפקיד עבד אבו-אחמד. בנוסף, החלה לאחרונה גליה בזק את עבודתה כמנהלת תחום בתיה"ס במנהל החינוך.
 
"אנו מצוידים בעקרונות מנחים בעלי ערכיות מדהימה", אומר יאיר ילובסקי, ראש מינהל החינוך בגלבוע. "אני מאחל לתלמידים בכל מערכות החינוך, להורים, לצוותי החינוך, שנה של למידה וחוויה. נמשיך לקדם תכניות ייחודיות, לפתח ולהרחיב את הדיאלוג בין קהילות בגלבוע, לקדם מצוינות, וכמובן, המשך עבודה חברתית וערכית בכל שכבות הגיל"
.

תמונות מסיור ראש המועצה במוסדות החינוך:

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים