דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> שפעת עופות בחפציבה
 

שפעת עופות התגלתה היום בקיבוץ חפציבה שבגלבוע

 

בעקבות תמותת עופות בלול העופות בקיבוץ חפציבה, נשלחו העופות לבדיקה בשתי מעבדות נפרדות, וזאת בהתאם להנחיות המכון הווטרינרי במשרד החקלאות.
 
מתוצאות המעבדה שהתקבלו עלה כי מדובר בשפעת עופות, מסוג N8 H5 הנחשבת לשפעת עופות פחות מסוכנת להידבקות בקרב בני האדם. מאידך, ובהתאם לנוהל שפעת העולמי, הוטל הסגר לתנועת בעלי חיים על כל האזור מסביב ללול, ובהמשך העופות הנגועים יומתו ויוטמנו, בכדי למנוע התפשטות המחלה. הלול שוכן בסמוך לרפת הקיבוץ והציבור מתבקש לשתף פעולה, כאשר צוותי משרד החקלאות כבר נמצאים במקום.
 
השירותים הווטרינרים במ.א. הגלבוע, מצטרפים להנחיית משרד החקלאות ומדגישים כי ניתן להמשיך ולצרוך עופות וביצים. בנוסף, מבקשים בגלבוע מהציבור להגביר ערנות, ולדווח על כל מקרה חשוד של תמותה עופות, בין אם בקרב עופות בר או בקרב עופות חצר, כאשר מוקד המועצה (109 או 04-6071122), ערוך לצורך הנושא.

 
על פי המידע שמצוי בידי השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות, כרגע קיימת שפעת עופות גם באירופה, ולא מן הנמנע שציפורים נודדות החולפות מעל ישראל, הביאו את המ
חלה גם לישראל. במשרד החקלאות חוזרים ומדגישים כי יש לצרוך ביצים ועופות שנקנו במקומות מסודרים ובושלו כיאות
.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים