דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> תושבי הכפר מוקייבלה מציגים- פעילות למען הקהילה, ולמען הנשמה...!
 

תושבי הכפר מוקייבלה מציגים- פעילות למען הקהילה, ולמען הנשמה...!

 צום הרמדאן והחום הכבד בגלבוע, לא הרתיעו את תושבי מוקייבלה, מלסיים השבוע פרויקט ייחודי בכפרם, במהלכו שופצה וחודשה כל הכניסה למוקייבלה. המבצע נערך ברובו ע"י תושבי הכפר, תוך תמיכה ממשית של הנהלת מוא"ז הגלבוע, אשר רואה בפעילות זו כמבורכת במיוחד, וכחלק חשוב מסדר יומה של המועצה, למען מתן כלים לקהילה לשם חיזוקה, וקידום לכידות חברתית בישובים.
 
החל מתחילת חודש הרמדאן שופצה ושוקמה כל הכניסה לכפר מוקייבלה, כפעילות משותפת בין וועד הכפר, אגודת המים המקומית והמועצה. על פני כ- 2 ק"מ, נעשתה פעילות ממוקדת של ניקיון, עישוב, ואדריכלות נוף שכללה גם חידוש כל צנרת ההשקיה. גולת הכותרת כללה גינון מקיף, ושתילת כ-2000 שתילים חדשים של פרחים עונתיים וצמחייה חדשה.
 
עובד נור, ראש המועצה, לא הסתיר את התרגשותו מהמהלך: "אנו עדים במוקייבלה להיווצרות מעגלי שייכות ושותפות המתבססים על נתינה והתגייסות למען הקהילה. זה מעורר גאווה וסיפוק, ואני רואה בכך פועל יוצא לאסטרטגיה שלמה שאנו מובילים בישובים, המבקשת באמצעות העשייה הקהילתית ליצור שינוי כפול: הן ברמה המידית, בקרב התושבים הנהנים מהפעילות, והן ברמה הרחבה יותר באמצעות דוגמא אישית למען הכלל. המועצה תמשיך לתמוך ולהעמיד את התנאים הדרושים להצלחת מיזמים שכאלה".
 
בהמשך לדבריו של ראש המועצה ראוי לצין את פעילותו של אבי טייר, מנהל מחלקת שפ"ע במועצה, אשר פעל במסירות למען הצלחת הפרויקט ולא הסתפק בתרומה חומרית בלבד, אלא הוא ועובדיו היו מעורבים באופן אישי בעבודות בשטח. פעילות הגינון המורחבת כללה את צדי הכביש המוביל לכניסה לכפר, כיכרות ראשיות, סביב ביה"ס המקומי (חט"ב מוקייבלה), והמתנ"ס המקומי.
 
כאמור, הצלחת הפרויקט נשענה על פעילותם של עשרות מתושבי מוקייבלה, בדגש על בני הנוער שנענו לפנייתם של חברי הוועד ועשו עבודה מדהימה, תוך שהם משקיעים מרץ רב, תכנון, והתארגנות בקרב הקהילה. ראוי לציין שלאור אילוצים טכניים, חלק ניכר מהעבודות נעשו בשעות היום, כאשר מרבית המתנדבים מצויים בצום, דבר המעמיד את פעילותם באופן הראוי לשבח מיוחד! 
 
מוסיף על כך הישאם זיידאת, יו"ר הוועד במוקייבלה: "תודה גדולה לכל אחד ואחת מהתושבים שלקחו חלק בפרויקט המרגש למען שיפור החזות במוקייבלה. מילים חמות במיוחד למועצה הנוכחית המאמינה בכוחם של קהילה, ובחיבור בין נוער, התנדבות, שיתוף ציבור ושיתופי פעולה בין הישובים. כעת, אני פונה לכולם ומבקש לשמור על הגינון החדש ותחושת הניקיון".
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים