דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> תיכון אחווה נעורה מקום שני בתחרות מיזם עסקי מצטיין
 

גאווה מקומית!

תלמידי חטיבת ביניים אחווה נעורה זכו במקום שני בתחרות "מיזם עסקי מצטיין", במסגרת תחרות ארצית של יזם השנה

"לא פעם ותמיד באמצע היום, עולה השאלה - האם בכלל נעלתי היום את הדלת בבית? מכאן צמחה היזמות שפיתחנו", כך מספרת ערוב זייאדת, תלמידה מכיתה ט' בחטיבת הביניים אחווה נעורה, שעמדה בראש צוות התלמידים שזכו במקום השני בגין מיזם עסקי מצטיין, במסגרת תחרות יוקרתית הנערכת בין 15 בתי ספר מכל הארץ.
 
הזכייה של הצוות הזוכה מאחווה נעורה, מסכמת שנת פעילות אינטנסיבית של 12 תלמידים מצטיינים בכיתות ט', מרביתם מהעתודה המדעית-טכנולוגית של ביה"ס. שכללה במהלך השנה פעילות רעיונית, מדעית ושיווקית, בדומה לתהליכי ההקמה, הייצור והמכירה אותה עוברות חברות סטארט-אפ (הזנק) בישראל.
מי שעמד בראש הפרויקט מטעם ביה"ס הוא ד"ר מעותסם זועבי, ועמו המדריכות- יסמין עומארי ועאילה זועבי.

 
יאיר ילובסקי, ראש מינהל החינוך במועצה: "גאווה גדולה בגלבוע לנוכח העשייה החינוכית, שמשלבת מצוינות עם ערכים, מדעים, והגשמה עצמית. אני מודה לצוות בית הספר ומאמין שבפעילות מהסוג הזה נסייע בהצמחת מנהיגות מקומית מצוינות המחזקת את הקהילה בה צמחה".

 
המוצר שפותח ע"י התלמידים וזכה לתשבחות, הוא פיתוח של חיישן מגע על לשון מנעול הדלת, אשר שולח נתונים, בהתאם לדרישה, המתורגמים להודעה כתובה למכשיר הנייד. בצורה כזו ניתן לדעת בכל רגע נתון את מצב נעילת הדלת.
כאמור, כל הפרויקט ביקש לדמות התנהלות חברת סטארט-אפ לכל דבר ועניין, ומכאן גם שובצו התלמידים, כבעלי תפקיד בכיר בחברת ההזנק שיצרו.

מספרת ערוב זייאדת, מי ששימשה כמנכ"ל הצוות: "חיפשנו למצוא פתרון כיצד אפשר לדעת באופן מקוון ורציף את מצב הדלת. זו הייתה חוויה של פעם בחיים ונהנו מכל רגע. בעיקר היה מרתק ללוות את כל התהליך, כיצד רעיון פשוט, עובר לשרטוטים ולמוצר פעיל. היינו שמחים שחברות ליצור דלתות יהיו עמנו בקשר, כי להבנתנו פיתחנו מוצר שיכול להיות לטובת הלקוחות שלהם".

 

התחרות שבה השתתפו תלמידי חט"ב אחווה נעורה, נערכה במסגרת הפעילות שעושה עמותתה יוניסטרים, המבקשת לקדם פעילויות מגוונות שיש בהם כדי לפתח הנהגה עסקית-חברתית, אשר תפעל למען שינוי חברתי ותיצור מעגל של הצלחה, סובלנות והגשמה עצמית.
 
האשם עומרי מנהל חט"ב אורט אחווה גלבוע: "השתתפות התלמידים מראה על אופקים חדשים ושולחת מסר לשאר חבריהם לכיתה - חדשנות, טכנולוגיה ויזמות הם דברים שניתן להשיג ולהצטיין בהם. אני מאוד גאה בהישג ושולח את מלוא הערכתי לתלמידים ולמשפחות בהם צמחה ההצטיינות"
.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים