דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> תכירו את "הזמן הגמיש"
 

הזמן הגמיש- תפיסה חינוכית פורצת דרך

ביה"ס נר הגלבוע מציג פרויקט ייחודי המקדם את כישורי הלמידה, היצירתיות והחשיבה העצמאית בקרב תלמידי ביה"ס, וזוכה לתשבחות רבות

 בבית הספר היסודי בגן נר "נר הגלבוע" לוקחים את הלימוד הפרונטלי צעד אחד קדימה ובאמצעות פרויקט ייחודי המחזק את כישורי הלמידה. הפרויקט, ששמו "הזמן הגמיש", הוא פועל יוצא מחזון ביה"ס לטפח תרבות של למידה מגוונת שבסופו של דבר מסייעת לתלמידים להתמודד עם אתגרי המאה.

 
במסגרת "הזמן הגמיש", משתנה פעם בשבועיים (בימי חמישי), מערך השיעורים "הרגילים", ובמקום זאת מתקיימים שיעורים במגוון נושאים המעניינים את הילדים, כגון: סריגה, פעילות חברתית, אומנות וציור, תקשורת מקרבת, מועצה ירוקה, נאמני ספורט, עיתון ביה"ס ועוד. החלוקה לאותם שיעורים היא לפי תחומי העניין של התלמידים, וכדי להדגיש זאת- השיעורים מיועדים לכל הגילאים, כך שבאותו שיעור משובצים תלמידים מכיתות ג' ועד ו', וכך מתקיים בנוסף גם תהליך הרחבת מעגלי החברויות.
 
עוד אלמנט קסום בפרויקט הזמן הגמיש, הוא בהקניית פלטפורמה למורים ללמד, להסביר ולהדריך בתחום נוסף, שהוא מעבר לתחום אותו הם מלמדים בשגרה. וכך, לדוגמה מורה למתמטיקה חולק את הידע שלו בתחום הניווט הספורטיבי עם התלמידים ומעשיר את עולמם.
 
שיאו של הפרויקט יתרחש באמצע חודש פברואר, כאשר במשך יום שלם, יתהפכו היוצרות, ומי שידריך וילמד את השיעורים בביה"ס יהיו... התלמידים עצמם! ע"פ החלוקה שכבר התבצעה, יתקיימו שיעורים  שונים, כמו: יסודות האסטרונומיה, יצירת קומיקס, ויסודות הכדורגל ועוד. הם יתבצעו ע"י תלמידים מביה"ס שכבר עמלים כעת על בנית מערך השיעור. "המורים החדשים" יעבירו את החומר הנלמד לחבריהם וכן לצוותי ההוראה בנר הגלבוע, אשר יחזרו למשך יום שלם לספסלי הלימודים... 
 
עובד נור, ראש המועצה: " הזמן הגמיש נשען על עקרונות חינוכיים-חברתיים המתכתבים עם חזון החינוך בגלבוע, ובנוי על התפיסה הרואה בקידום החינוך בגלבוע תוך התחשבות בבחירתו של הפרט, בעקרון ההתמדה, ובשילוב בין תלמידים- מוטיב חינוכי מרכזי. אני מברך את ביה"ס נר הגלבוע והעומדים בראשו, על יישום פרויקט מקסים שכזה המעודד למידה "מחוץ לקופסא".

 מנהלת ביה"ס נר הגלבוע ד"ר אביבית כהן: "מרחבי הזמן הגמיש הינם חלק מתפיסה חינוכית המאפשרת לילד וגם למורה בחירה ללמוד וללמד תחום עניין ייחודי. בנוסף, מורי בית הספר מדרבנים  את התלמידים לבחור שיעורים המעניינים אותם, ולא לחשוש מלבחור דווקא את השיעור בנושא שהכי זר להם. השנה, ניקח זאת צעד קדימה והילדים ייקחו חלק גם בהוראה ביום מיוחד שיוקדש לכך, כשאני לא שוללת אף בהמשך התהליך, שילוב הילדים במערך ההוראה בביה"ס. ע"י הפרויקט הזה אנו מעצימים הישגים פדגוגים, ומקדמים פיתוח היצירתיות, הסקרנות, החשיבה העצמאית והכישורים החברתיים."

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים