דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> תלמידים עם ערכים!
 

תלמידים עם ערכים!
תלמידי עמק חרוד בחיבור מופלא להיסטוריה המרשימה של ביה"ס, והמורשת והטבע המפוארים של הגלבוע

במסגרת לימודי הלשון וכחלק מאירועי שנת התשעים לביה"ס עמק-חרוד, כתבו תלמידי כיתה י' ארבע-עשר ערכים חדשים לויקיפדיה! כל הערכים שנכתבו עוסקים בנושאים הקשורים למועצה האזורית הגלבוע ולהיסטורית בית-הספר.
 
אתר ויקיפדיה התקבע בשנים האחרונות כאחד מהכלים החשובים ביותר בקרב תלמידים שניזונים ממנו לקבלת מידע. הדבר לא נסתר מגורמי החינוך, וביה"ס עמק-חרוד משתתף במיזם של משרד החינוך, במהלכו התלמידים כותבים ערכים בוויקיפדיה כחלק מפעילות פדגוגית שבסופה הם זכאים לציון המהווה 30% מהציון הסופי בבגרות. ביה"ס עמק-חרוד, בניהולה של לילך שטיין, ביקש לייחד את המיזם למען טיפוח הידע בכל הקשור להיסטוריה המפוארת של ביה"ס וסביבת הגלבוע בו החל מימוש החזון הציוני ומקום מושבם של ראשוני המתיישבים בארץ.
 
"התלמידים למדו לאתר מידע, למזג אותו, לחשוב באופן ביקורתי, לכתוב נכון, מתומצת ומדויק." מספרת לילך שטיין. "דרך המיזם הזה נוצר חיבור מופלא, שבו אנו מצליחים לעורר ענין וסקרנות בכל הקשור להיסטוריה המרשימה של ביה"ס, המורשת והטבע המפוארים של הגלבוע והסביבה, יחד עם פיתוח מיומנויות של ניסוח טקסט בהתאם לכללים הנהוגים באתר, כשככול זה נעשה בסביבת עבודה מתקדמת."  
 
בין הערכים שהוסיפו התלמידים ניתן למצוא מקומות כמו נחל יששכר, הר ברקן, נחל שיזפים וכו', אישים מקומיים מפורסמים כמו: דיתה פרח, משה בן צבי, מאיר לניר, רבקה שטורמן וכו', יישובים בגלבוע כמו מלאה, ומרכז חבר, וכן מקומות ייחודיים עם ערך היסטורי כמו "הבמה" שבעין חרוד.
 
הפעילות לוותה ע"י עמותת ויקימדיה ישראל, כאשר מורי עמק-חרוד מסיעים באיתור ערכים שאינם מפורטים דיו ויש להרחיבם, וכן ערכים חסרים שיש להכניס לוויקיפדיה. אם תום פעילות התלמידים בנושא, ולקול מחיאות הכפיים של חבריהם, העבירו תלמידי עמק-חרוד את תוצריהם למרחב הערכים של ויקיפדיה. מאז העלאתם של הערכים החדשים, עורכים נוספים בוויקיפדיה תרמו להם, וזאת כמיטב המסורת של עבודה שיתופית המאפיינת את האתר.

 

יאיר ילובסקי, ראש מנהל החינוך במוא"ז הגלבוע. "תלמידי עמק-חרוד עשו עבודה איכותית שתשרת את תושבי המועצה. כתיבת הערכים היא דרך נהדרת לתרום לתלמידים מיומנויות חשובות, ויותר מכך, היא מטפחת זהות וגאווה, ומעצימה את תחושת השייכות לקהילת הגלבוע, וזאת ברוח חזון החינוך בגלבוע".

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים