דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> תלמידי חט"ב מוקייבלה זכו במקום הראשון במחוז הצפון במסגרת אולימפיאדת המדע!
 

תלמידי חט"ב מוקייבלה זכו במקום הראשון במחוז הצפון במסגרת אולימפיאדת המדע!

 
שלושה תלמידי חט"ב מוקייבלה, הלומדים במסגרת "רשות המח"ר" (בהובלת עמותת Y-tek), השתתפו, בטקס הענקת תעודות לזוכים באולימפיאדת המדע, חלל ורובוטיקה שהתקיימה בטכניון. את התעודה הם זכו לקבל מידיו של אופיר אקוניס, שר המדע והטכנולוגיה, שאמר להם "כי הם דור העתיד המדעי של מדינת ישראל והוא גאה בהישגם".
 
התלמידים המצטיינים שזכו בפרס המיוחד הם דניאל שנארה, חאלד פאלח, ו-מואמן סעאידה. כולם תלמידי כיתה ז' מהכפר מוקייבלה. תלמידי חט"ב מוקייבלה זכו בפרס לאחר שעמדו בכבוד בתחרויות מקדימות שנעשו בתוך ביה"ס עצמו, דבר שזיכה אותם להתחרות במסגרת המחוז. בתחרות המחוזית הם נדרשו לסוגיה של חישוב זמן ומהירות (בעיה מתמטית), אותה פתרו באמצעים רובוטים. המדד בתחרות היה מהירות הפתרון, דבר שכאמור זיכה אותם במקום הראשון במחוז הצפון!
 
יאיר ילובסקי, ראש מינהל החינוך במועצה: "גאווה גדולה בגלבוע לנוכח העשייה החינוכית, שמשלבת מצוינות עם ערכים, מדעים, והגשמה עצמית. המועצה תמשיך להוביל את תלמידיה לעשייה חינוכית פורצת דרך בתחום המדעים. זוהי מגמה אותה אנו ממעודדים, ואציין כי השנה השתתפו מספר שיא של ילדים בקייטנות המדעים שהתקיימו בחופשת הקיץ".
 
הזכייה של הצוות הזוכה מחט"ב מוקייבלה, מסכמת שנת פעילות אינטנסיבית, במהלכה נחשפו התלמידים לעולם הרובוטיקה ולמדו על שימושים טכנולוגים בו. מי שמובילה את לימודי הרובוטיקה בביה"ס היא רנא זועבי (מנאעורה), כאשר הרציונל העומד מאחורי הלימודים בתחום הוא לאתגר תלמידים מכיתות ז' עד ט', בבעיות מילוליות ולמצוא להם פתרון מעולם הרובוטיקה המתקדמת.
 
פעילות עמותת YTEK בגלבוע היא ברוח חזון החינוך בגלבוע המדברת על הצטיינות לצד פעילות חברתית משמעותית. העמותה פיתחה מודל פדגוגי ייחודי של חשיבה ביקורתית וחינוך לערכים באמצעות ארבעה תחומי תוכן: רובוטיקה, מדעי המחשב, חשיבה מתמטית וחשיבה מדעית. במנהל החינוך בגלבוע מאמינים כי באמצעות מודל זה ניתן לפתח הנהגה עסקית-חברתית מקומית, ולפעול היטב ליצירת מעגל של הצלחה.
 
הזכייה הזו היא עוד נדבך מכובד בהישגי ביה"ס תחת ניהולה של ד"ר תאייד אל-ג'אמל, המצעידה בשנה האחרונה את תלמידיה להצטיינות פדגוגית וערכית. תאייד עצמה אמרה לאחר הזכייה המרגשת כי היא "גאה בהישג ושולחת את מלוא הערכתי לתלמידים ולמשפחות בהם צמחה ההצטיינות. אני מאמינה כי בפעילות בתחום החדשנות, הטכנולוגיה והיזמות המדעית, נסייע בהצמחת מנהיגות מקומית מצוינות המחזקת את הקהילה בה צמחה".
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים